Несторак наблизився до Гамара, Ухач очолив гуманітарну сферу, а секретарем вдруге став… Дмитришин

Несторак наблизився до Гамара, Ухач очолив гуманітарну сферу, а секретарем вдруге став… Дмитришин

Від міського голови Самбора Юрія Гамара пішли усі заступники, з якими він прийшов у ратушу, щоб міняти місто. Минулого тижня мер продовжив формувати ще новішу команду.

Зокрема, Ігор Несторак, якого недавно «коронували» на посаду заступника з гуманітарних питань, став першим заступником замість Ірини Курлятович. Ця перетасовка була зрозумілою, бо Ігор Йосипович - давній та мудрий чиновник і знається на багатьох речах. Бігати по місту як гуманітарний заступник і організовувати концерти - це не зовсім його. Особистість пана Несторака загалом колоритна. Після того, як залишив службу на район, був помічником-консультантом нардепа Андрія Лопушанського. У тому часі балотувався на посаду мера супроти Юрія Гамара і програв. Став, як нам видається, опозиціонером до переможця, який не пропустив Ігоря Йосиповича у члени виконкому, не захотів, щоб той став головою громадської ради при виконкомі (потім цю раду очолив невгамовний екс-мер Тарас Тершовчин)... І після всього Ігор Йосипович став «правою рукою» Юрія Петровича. Дивно, але це факт, який підтверджує давню істину, що в політиці не буває вічних ворогів і вічних друзів, хоча у деяких політичних середовищах вважають, що пан Несторак буде навіть потужнішим, ніж сам мер…

Якщо приповідка про вічних друзів та ворогів і далі буде такою ж актуальною, то не виключено, заступником у пана Гамара стане ще один його конкурент на виборах Тарас Копиляк - а чому б ні? Одним можна, а іншим - зась? Тим паче, є ще вакантна посада - заступника з питань житлово-комунальних. На цей стілець у Юрія Петровича охочих не знайшлося.

Замість пана Несторака гуманітарним заступником став в.о. завідувача відділом освіти Святослав Ухач. Кандидатура прогнозована, про неї говорили давно і нарешті сталося. Що мене особисто вразило? Вразило, що при призначенні двох серйозних гравців на політичній карті міста ніхто з обранців і слова не сказав - чому «за», чому «проти»? І ніхто не підготував їм ніякого запитання, бодай би банального: чого йдете на ці посади і що плануєте змінити? Проголосували так буденно, як за склад лічильної комісії - ніби щодня в ратуші відбуваються кадрові тусовки...

Святослава Ухача увели у члени виконкому замість Ірини Курлятович... Хто тепер буде керувати освітою, навіть у кулуарах нічого не говорять. Цілком імовірно, нікого на цю посаду тягнути не будуть, а довірять складну і невдовзі проблемну галузь комусь із відділу освіти на правах виконувача обов’язки. І це було б найліпше, бо каденція має властивість закінчуватися і пан Ухач повернеться знову до шкіл.

Що стосується ще одного престижного і раніше вакантного стільця секретаря ради, то на нього уже ніхто з депутатів не претендує, позаяк повернувся попередній “власник” Юрій Дмитришин. Депутати один раз звільнили його з посади, потім долали мерське вето… А згодом Дрогобицький суд поновив пана Юрія на посаді і він отримав більше 60 тисяч гривень з бюджету за вимушений прогул… За законами здорового глузду, уже не кажу про якісь політичні ґонори: якщо пан Дмитришин повернувся в ратушу, то депутати, якщо себе поважають, мали б дружно піти у відставку. Юрій Гамар, схоже, терпеливо чекав, поки Юрій Дмитришин, вигравши справу у суді ще у травні торік, потішить своєю присутністю владні пагорби, і залюбки підписав розпорядження про його повернення на посаду. І навіть не пробував його звільняти після поновлення так, як позбувався інших - менш йому любих.

Роман ІВАНЧУК.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити