Села з темряви виринають

Села з темряви виринають

За словами голови Самбірської районної ради Віталія Кімака, вуличне освітлення на Самбірщині залишається одним з пріоритетів розвитку інфраструктури та безпеки громад. За результатами громадського опитування, яке проводила райрада у 2014 році, освітлення вулиць та площ у сільській місцевості стало одним з головних завдань для створення системи безпеки.

ПЕРШИЙ і важливий досвід у реалізації проєкту вуличного освітлення на Самбірщині був здобутий під час співпраці Самбірської районної ради за участі у Програмі Розвитку ООН у 2013 році. Тоді перший кілометр освітлення у районі реалізували у Корналовичах у партнерстві з громадою та співфінансування від міжнародної технічної допомоги. В подальшому таку ініціативу та дорожню карту проектування і виготовлення усіх дозвільних документів перебрали активні та ініціативні обранці місцевого самоврядування у інших громадах району. При цьому кожну таку ініціативу підтримували коштами районного та обласного бюджетів, а згодом і бюджетами ОТГ.

За період з 2016 по 2019 рік у громадах району збудували 176,5 кілометрів вуличного освітлення, яке нараховує 2658 енергоощадних світильників у 34 населених пунктах. Більшість проєктів були реалізовані завдяки переможним заявкам на конкурсі Програми місцевих ініціатив (мікропроектів) Львівської обласної ради. 8 проєктів вдалося реалізувати за підтримки обласної Програми вуличного освітлення. Ще десяток проєктів реалізували завдяки субвенції з державного бюджету на підтримку інфраструктури ОТГ. Переважна кількість ідей вуличного освітлення були реалізована завдяки співфінансуванню районної програми, місцевих бюджетів та внесків громад в межах 5-10 відсотків. Зокрема, від благодійної організації «Фонд братів Дубневичів», спонсорської допомоги агрофірм та місцевих підприємців.

За кошти Програми безпеки Львівщини встановлено освітлення пішохідних переходів на автошляху Львів - Самбір. До кінця цього року на Самбірщині буде реалізовано ще 20 проєктів вуличного освітлення у 25 населених пунктах.

Вікторія ГАРБАДИН.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Teen Whore Undressing Webcam Peril For The Golden Wonder Cute Busty Ebony Squirts And Twerks Mean Mistress Sph Comparison Gym Teacher Fucks Student Storking My Big Black Dick