Ближче до осені будуть красти більше, бо вибори скоро?

Ближче до осені будуть красти більше, бо вибори скоро?

На території Грозівської сільської ради у селі Виців місцеві мешканці виявили цілі купи зрубаного лісу. Окремі дерева марковані, але кажуть люди, що деревину трелюють з різних ділянок, а офіційно відведені місця для законних рубок так не виглядають. Крім того, ліс вивозять дорогою, яка і без того розбита та зруйнована рясними опадами. Лісовози перетворюють її у суцільні яри з болотом.

«БІЛЯ фельдшерського пункту, поворот на право, у верх до ставка та потічка, там дуже багато навалено лісу. Зруйновані дороги. Є якісь знаки на деревах, але ліс везуть і з інших ділянок», повідомив на своїй сторінці у соціальних мережах Василь Курій. Активіст виклав також фотографії з підтвердженням того, що просто серед дороги лежить багато колод дерев. Довкола розмита болотяна дорога, інформує Львівська Мануфактура новин.

Що відбувається на території Грозівської сільради сайт поцікавився у голови села Федора Поліжака. «Я нічого такого не бачив, в мене на території сільської ради рубок нема ніяких. Пилорами у нас взагалі не працюють. Я не є лісник. Для цього є лісгосп - державне лісництво. Нехай воно займається... По лісі не ходжу, розбираю межі зараз, бо люди взялися приватизовувати землі. У лісі є лісник, лісова охорона. Їм за це гроші платять». На запитання, чи були в селі громадські слухання та чи громада давала дозвіл на рубку дерев, голова вкотре відповів, що у них нічого подібного не відбувається. На уточнююче запитання, чи щось таке діється у с. Виців, війт пригадав, що там мала б вестись санітарна рубка.

«У Вицові мала бути санітарна рубка. Я там теж не був, так, це територія Грозівської сільської ради. Ніхто дерева не возить. Як нам хтось дзвонить в сільську раду і повідомляє про такі випадки, ми машини не пропускаємо, нікого не пускаємо. Такого нема, хіба би може, хто що вкрав, але не знаю такого. Пилорами у нас не працюють взагалі. Може там щось зрізали, але возити ніхто не возить, такого не може бути. Бо люди дзвонять і якщо мокра дорога, то ми не пускаємо нікого ні з лісу, ні до лісу», - прокоментував пан Поліжак.

Схожі питання про ситуацію у Вицові сайт задав і голові Старосамбірської РДА.

«То є ліс лісгоспу, вони зараз готують документи, щоб можна було спростувати цю інформацію. Цим питанням займається лісгосп і це їхня рубка. Їхніх технічних документів я не маю, але вони, думаю, готові будуть надати їх. Мені повідомили, що це їхня рубка і це вони звідти вивозять це все, - каже Петро Назар. - Щодо питань дороги, то поки інформації не маю, зараз мої люди з’ясовують, руйнують там дорогу, чи ні».

-Не знаєте, скільки надходжень іде в бюджет сільської ради від такої рубки?

-Це треба питати голову сільради. Він мені такої інформації не надавав. Я не знаю, взагалі чи там іде щось, чи ні. Треба подати офіційний запит голові, хай офіційно відповість на це питання. У нас є інформація загалом по їхніх рахунках, а які конкретно поступлення, поки не володію інформацією.

-Чи маєте протоколи громадських слухань, які дозволяють рубку дерева на території Грозівської сільради?

-Залежно, коли вони погоджували з ними, там же ж не завжди були протоколи громадських слухань, це тільки зараз ввели таке, десь місяць тому. З того періоду, особисто в мене нема нічого, можливо щось має лісгосп.

-Куди ж, на вашу думку, повинні звертатись місцеві мешканці, коли бачать подібну ситуацію?

-На 102. Це для оперативного реагування. Поліція фіксує, якщо є факт протиправної дії, потім доповідають в область і мені, якщо виявлені якісь незаконні факти.

«Суцільна брехня та підміна понять. На жаль, ситуація з лісовою господаркою не змінюється, - коментує Василь Курій активіст громадського руху «СтопЛісоцид». - Сільський голова, де найбільше рубок та зловживань, каже: «В мене нічого не рубається, мені взагалі не відомо про ніякі слухання, відповідно, і в бюджет ні копієчки». Дейнека в Львові на нараді: «Всі слухання проведено, місцеві бюджети наповнюємо». Голова РДА: «В нас проблем немає, лісгоспи виправляються, все погоджується, лісгоспи допомагають ліквідувати наслідки паводків». Виглядає повна гармонія, всі щасливі. Я вкотре стверджую: в нас є два світи - бутафорний та пафосний, звітно-виставковий і реальний - брехливо-злодійський. З лісом під осінь буде все набагато складніше - багатьом потрібні гроші на вибори».

Ми звернули увагу на цю публікацію Львівської Мануфактури, бо вона. як видається, непогано характеризує нинішні стосунки влади, лісівників та громад. І хоч про це так багато сказано, але маємо якісь такі недолугі діалоги-монологи... Поруч з тим, важко погодитися, що до жовтневих виборів будуть красти більше, бо треба грошей. А після жовтня красти не будуть? Чи створення окремих громад додасть крадіям стільки свідомості, що вони поховають свої бензопили, закриють пилорами, а лісівники будуть надміру серйозно ставитися до своїх обов’язків? Та ні, ми це все уже давно проходили - і вибори були не раз, і ліс тнуть регулярно. Пам’ятаєте, коли Орест Фурдичко був при лісівниках чи при парламенті, скільки галасу було, мовляв, то через нього ліс крадуть. Орест Іванович уже не там, а деревина все одно падає... Не в виборах справа, хоча на лісовій галузі цілком пристойно та оправдано можна робити собі політичний імідж. І ще невідомо, чи капітал політичний, чи реальний приносить під час волевиявлення народу більше дивідендів.

Роман ПОГОНИЧ.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Teen Whore Undressing Webcam Peril For The Golden Wonder Cute Busty Ebony Squirts And Twerks Mean Mistress Sph Comparison Gym Teacher Fucks Student Storking My Big Black Dick