Один в обласній раді не воїн, але це не про Михайла Гичку

Один в обласній раді не воїн, але це не про Михайла Гичку

Гроші на дороги Старосамбірщини легше вибивати тим районам, які мають більше своїх обранців

Коли до блокувальників траси у Стрілках приїжджали обласні чиновники, а аргументи у них ще були слабкими, то хтось зачепив обласного депутата Михайла Гичку, мовляв, то є та людина, яка голосує за бюджети і виділення коштів на дороги. От якби він ліпше вибивав мільйони, то й на Стрілки-Мшанець назбиралося. Ці міркування потрапили у наш  газетний звіт, а відтак ми зателефонували пану Гичці з запитанням, чому так слабо тягне гроші у рідний район?

МИХАЙЛО Михайлович не перший раз депутат обласної ради, знає всі ходи-виходи, знає, на кого можна потиснути, а у кого випросити, але і він не всесильний. Каже, що один депутат від цілого району - це надто мало для того, щоб пролобіювати ту чи іншу дорожню тему. Практично на усіх комісіях, які ділять гроші, він є, доводить, доказує, свариться, вигризає, але один голос мало хто чує. Самбірщина, скажімо, має шість обласних депутатів і проти такої групи не попреш, а гірський район так наголосував, що одного Гичку і вибрав. На засіданнях комісій, каже наш співрозмовник, кожен депутат тягне дорожню ковдру у свій район і ті мільйони, які уже пішли на Старосамбірщину - це результат копіткої і нервової роботи. Тому, якщо ми правильно збагнули, дорікати Михайлу Гичці тим, що грошей на дороги мало, якось не пасує. Пан депутат зізнався, що під час голосувань просить колег підтримати його Старосамбірщину. Благо, чоловік він в області авторитетний і потужний, зрештою, хто відмовить головному лікареві Львівської обласної клінічної лікарні? А раптом завтра захворієш і треба йти до Гички...

Оскільки ми задали Михайлу Михайловичу дорожню тему, він надіслав редакції усі таблиці з виділення грошей на шляхи Старосамбірщини, починаючи з 2014 року. Таблиці, треба сказати, дуже об’ємні, суми немалі, ми б раді надрукувати, та тільки місця забракне. Кошти на ремонти йшли здебільшого з обласного бюджету, лиш дещо - з державного. Якраз до тих, що з обласного, і причетний пан Гичка. Так ось, за останні шість років певні суми йшли на дороги Львів-Самбір-Ужгород, Нижанковичі-Самбір, Нагірне-Добромиль, Терло-Стрільбичі, Старий Самбір-Кобло, Мшанець-Стрілки. А тут детальніше: у різні роки на цей зболений шлях пішло 998 тисяч гривень, 1 мільйон 200 тисяч, 250 тисяч і 2 мільйони - нинішнього року. Певна річ, це мізер як на такий об’єм робіт, але це те, що вдалося відвоювати в інших районів області. Йдемо далі. Ремонтували траси Скелівка-Надиби, Дроздовичі-Міженець, Передільниця-Садковичі, Стрілки-Новий Кропивник, Тершів-Лаврів-Грозьово, Нижанковичі-Библо, Топільниця-Недільна, Ясениця Замкова-Велика Волосянка, міст у Нижанковичах, Тур’є-Ісаї, Бачина-Морозовичі, Смільниця-Старий Самбір, Терло-Максимівка. Ми не будемо називати сум, які пішли на ці шляхи з однієї простої причини: мільйон гривень у 2014 році значно поважніший, ніж, скажімо 2 мільйони цьогоріч. Але повірте, коштів пішло дуже багато. Хоча, поруч з тим, враховуючи потреби, це котячі сльози. Михайло Гичка розповів нам, що коли як депутат буває у селах району, то першою проблемою люди називають бездоріжжя. Навіть з безробіттям змирилися, а от дороги - це більмо в очах кожного. Те, що вдалося зробити, вважає Михайло Михайлович, це тільки початок. Цю роботу треба продовжувати в обласній раді, а на жовтневих місцевих виборах, жартує пан депутат, треба голосувати так, аби йому на підмогу прийшло від Старосамбірщини не менше депутатів, ніж має нині Самбірщина. Тоді й ефект буде, адже район має чи не найбільшу кількість доріг, порівнюючи з іншими регіонами області. І ще, додає, дуже важливо, щоб громади самі писали і вигравали проєкти з ремонту шляхів. Це не складно, Старосамбірщина має досвід здобуття грошей з проєктів, треба лише захотіти... І поставив у приклад громаду Торчинович, яка разом зі своїм війтом Зіновієм Припіном відремонтувала основні шляхи у своїх селах.

Оскільки пішла тема «Гичка і дороги», мусимо згадати ще один факт, який тоді не увійшов у публікацію, а зараз акурат знадобився. Поважна делегація була у Нижанковичах на освяченні пам’ятного каменя на знак початку проєкту транскордонної співпраці з приводу ремонту комунальних доріг у селищі. Приїжджав сам голова обласної ради Олександр Ганущин... Коли дійство закінчилося, Михайло Гичка відвів у бік очільника області. Про що говорили, ми не підслуховували, тільки почули потім підвищений тон Олександра Олександровича: «Пане Михайле, ви вже мені набридли з тими дорогами Старосамбірщини». Може справді набрид, а може то був такий жарт спересердя - не знаємо.

Роман ІВАНЧУК.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Teen Whore Undressing Webcam Peril For The Golden Wonder Cute Busty Ebony Squirts And Twerks Mean Mistress Sph Comparison Gym Teacher Fucks Student Storking My Big Black Dick