День на день точно не схожий: коливання від 0 до 31…

SambirWZ
278

День на день точно не схожий: коливання від 0 до 31…

Панове, живемо у часі карантину вихідного дня! Аналітики досі сперечаються, чи це направду ефективно? Спробуємо проаналізувати. З 21 листопада вступив у дію Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», згідно з яким заборонено перебувати у громадських місцях без маски. Чим скінчилася ця вимога?

ВІД початку листопада поліцейські Львівщини склали 1641 протокол за порушення громадянами, перевізниками та підприємцями карантинних обмежень. Зокрема, від 21 листопада правоохоронці винесли 235 постанов за перебування у громадських будівлях і транспорті без маски, за що передбачений штраф від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (мінімум – 17 гривень). Усього від початку карантину (11 березня) працівники поліції Львівщини та патрульні поліцейські виявили 4432 факти порушень карантинних обмежень та склали відповідні протоколи: на підприємців – 365, з них: кафе, ресторани, бари – 248 (з них заклади після 22:00 – 131), на громадян, що перебували в громадських місцях без масок – 2033 (з них на продавців, що знаходились без засобів індивідуального захисту – 1689, на перевізників – 774, фітнес клуби – 3, хостели – 12,  нічні клуби – 5.

З певного часу діє «карантин вихідного дня», який передбачає, що у період від 00.00 суботи до 00.00 понеділка заборонена робота барів, кафе, ресторанів, торговельно-розважальних центрів, діяльність закладів культури, проведення масових заходів, робота спортзалів, фітнес-центрів, басейнів. Інформації про те, що на наших теренах поліція когось оштрафувала, ми не маємо…

Держава, ввівши «карантин вихідного дня», визнала, що цей захід не є ефективним. Тому Держспоживслужба виступає за введення локдауну в Україні найближчим часом. І це дозволить зменшити рівень захворюваності на коронавірус, адже буде розірвано ланцюг передачі недуги. Той міфічний локдаун пропонують нам з 20 грудня. Це те саме, що було на початку березня – завмирання! Знаєте, ми живемо у такій фантастичній державі, що ніхто ще сьогодні не знає, що буде завтра. Тому давайте готуватися до найгіршого – це для того, щоб його легше пережити.

Тепер, за нашою традицією, що ж насправді коїться уже у нас? Станом на 28 листопада, ми мали напрочуд позитивні показники. Попри усі попередні ковідні дні, Самбірщина та Старосамбірщина не мала жодного, хто б заслаб на поганий діагноз. Але радість минула уже наступного дня. Самбір, маючи до того 506 випадків, здобув собі плюсу 31 випадок, а Самбірський район з попереднім показником 556 випадків так само додав 31 випадок. Старосамбірський район за цей час «застиг» на позначці 182.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити