Уже з 1 квітня пільговики самі платитимуть за проїзд…

SambirWZ
255

Уже з 1 квітня пільговики самі платитимуть за проїзд…

Вартість зросте, а соціально «вразливі» пасажири матимуть адресну поміч

Давно і нічого ми не писали про авто-перевізників і пасажирів. Схоже, сторони змирилися з усім… Ач, ні. Виявляється, перевізники, які працюють на міжміських та приміських маршрутах Львівщини, попередили пасажирів, що з 10 січня їх очікує підвищення проїзду на 30-40 відсотків. Саме цікаве, що про це заявив на цілу область на прес-конференції директор ТзОВ “Самбірське АТП-14608” Іван Романяк і додав, що в Івано-Франківську тарифи піднімають на 55  відсотків з 4 січня. Востаннє тарифи затверджували ще два роки тому. За цей період зросла вартість запасних частин, мастильних матеріалів, пального.

Водночас він зазначив, що підняття тарифів на перевезення – це виключне право кожного перевізника. Вони роблять розрахунки своїх витрат та доходів. Виходячи з того, і визначають тариф. Тому жодних погоджень для цього не потрібно. Раніше ми уже повідомляли, що із підвищенням мінімальної зарплати в Україні до 3200 грн постане питання про зростання тарифів на перевезення пасажирів, тобто, уже усі підрахували, що ті “3200” – це зашморг на шиї, а не шлях до достатку. Услід за перевізниками приблизно такі ж заяви зроблять і всі інші, хто надає послуги.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка прокоментував ймовірність зростання вартості проїзду у маршрутках Львівщини і запевнив, що рішення щодо вартості проїзду прийматимуть виключно за підсумками громадського обговорення.

Ще одна важлива деталь. Із 1 квітня на Львівщині планують впроваджувати пілотний проект щодо монетизації пільгового перевезення. заявив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка. “За нашої присутності відбулася безпосередня розмова голови Львівської ОДА Олега Синютки з міністром соціальної політики Андрієм Ревою, який запевнив, що нормативні документи щодо монетизації пільг вже на виході. І швидше за все, Львівській області буде надане право впровадження пілотного проекту монетизації пільг”, – сказав він. Іншими словами, з 1 квітня (здається, День сміху) у маршрутках вже ніхто не їздитиме безкоштовно. А на перший квартал місцеві ради мають закладати гроші для пільговиків.

Іван Велійка наголосив на тому, що монетизація пільг допоможе подолати соціальну несправедливість, яка нині існує: “У чому вона полягає? Окремі громадяни, які мають пільги, зловживають цим документом, інші – практично ним не користуються. Тому адресна грошова допомога буде найідеальнішим виходом з цієї ситуації”. Він пояснив, що адресну допомогу виділятимуть як доплату до пенсії або перераховуватимуть на створений спецрахунок.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар