1 вересня школи можуть не відкритися

SambirWZ
248

1 вересня школи можуть не відкритися

Що з цього приводу думають наші педагоги та батьки школярів?

Дуже незвичним було закінчення навчального року. Ми уже одного разу писали, що не одне покоління школярів мріяло, аби школи раптом закрилися. Мрія збулася для нинішнього, але, видається, то вже перебір. 

БО БІЛЬШ сумною виглядає перспектива… Останнім часом в Інтернеті різні думки титулованих панів звучать: одні вважають, що треба відкривати школи, бо дистанційно – це не наука. Інші не менш авторитетно кажуть, що школи не можна відкривати, бо пандемія не відпускає і здоров’я наших дітей важливіше, ніж ікси та ігрики… Минулого тижня нарешті з’явилося більш-менш офіційне повідомлення з Міносвіти. «Судячи з інформації, що виходить від Кабміну, колишню систему освіти в школи наразі не повертатимуть. Перший дзвінок 1 вересня, святкова лінійка, звичні уроки і перерви, випускні та інші шкільні заходи залишаться в минулому. Епідемія коронавірусу внесла свої глобальні корективи в організацію життя школярів і студентів. Так, нова програма, складена Кабінетом міністрів України, містить пункти про організацію дистанційного навчання в навчальному році 2020-2021, а також про проведення ЗНО в онлайн форматі. На сьогоднішній день, більшість експертів упевнені, що 1 вересня українські школярі не підуть до школи, а залишаться вдома. Наука у новому навчальному році швидше за все, як і минулого, буде здійснюватися дистанційно. Учням доведеться освоювати програмний матеріал самостійно. За словами виконуючої обов’язки міністра освіти і науки України Любомири Мандзій, в українських школах з кожним днем будуть все більше впроваджуватися технології дистанційного навчання. В кінцевому підсумку, Україна повністю перейде на новий формат навчання. Відповідні рекомендації українські школи і коледжі отримають вже до кінця червня 2020. Педагоги зможуть приступати до планування структури майбутнього навчального року. Любомира Мандзій пояснила, що тепер навчання школярів буде носити коригуючий характер і ґрунтуватися на виключно індивідуальному підході до кожної дитини».

Ми списали цей абзац з офіційних сайтів і заразом поцікавилися у вчителів, як вони на це реагують? Дуже зле! Ніхто не бачить перспективи чи ефективності такої науки. Найвлучніше відповіла на наше запитання вчителька, яка цьогоріч має набирати перший клас: «Як я можу навчити дитину писати на відстані». Радше всього, обов’язки вчителів візьмуть на себе батьки. А що робити, коли в хаті двоє-троє дітей? Батьки не допоможуть засвоювати складний програмний матеріал з різних предметів. І що може замінити живе спілкування школярів, традиційний урок, коли хтось відповідає, а інші слухають… Вчитель трудового навчання взагалі в шоці від того, що буде, і каже: ліпше не ганьбитися такою наукою, а виробляти закордонний паспорт і їхати звідси… Батько трьох дітей-школярів, почувши від нас, що його чадо не ходитиме до школи, вхопився за голову. Твердить, що заледве витримали їхнє сидіння вдома від весни. А потім подумав і додав: то якщо в мене вдома зараз є один комп’ютер, треба буде докуповувати ще два? Під тему. Як тільки розпочалася світова пандемія, ми мали розмову з самбірянином, який замешкав в Канаді. Каже, що й у них запроваджують дистанційне навчання, але уряд Канади, якщо дитина не мала персонального потужного комп’ютера чи планшета, сам закуповував техніку. У нас це на рівні фантастики! А що вже казати про швидкість Інтернету… Ми перепитували у педагогів, чи готові вони до дистанційного виконання своїх святих обов’язків? Не хотіли так уголос, але було відчутно, що ні, бо самі не знають, як воно буде. Педагоги старшого покоління говорять про те, що пора покидати той «дурдом»… Вчителі нав’язали ще одну цікаву тему: як вони, не маючи контакту з дітьми, можуть нести відповідальність за результати своєї праці і рівень знань вихованця? Справді, ніяк. Керівниця гуртка, з якою спілкувалися, теж у шоці. Якщо діти не підуть у школу, то в позашкільний заклад – тим паче… Треба шукати нову роботу! Невідомо, що буде з садочками? Куди діватися вихователям, якщо там не буде дітей? Що робити батькам, які мають малих дітей? Не ходити на роботу? Наразі питання без відповідей.

Але, знаєте, наші люди все ж оптимісти і переважна більшість опитаних говорили приблизно так: «Йой, до 1 вересня ще дуже далеко. Все зміниться на ліпше…»

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити