З кишені кожного підприємця хочуть витягнути по 10 тисяч гривень. Грабунок?

SambirWZ
239

З кишені кожного підприємця хочуть витягнути по 10 тисяч гривень. Грабунок?

Неприємність звалилася на голови підприємців, яких змушують купувати певні прилади для зчитування показників газових лічильників. Наша газета, до речі, кілька місяців тому друкувала листа з управління газового господарства, яке нагадувало бізнесменам про нововведення. Коли ж підприємці збагнули, що воно і до чого, що «влітають» у величезну суму грошей, ударили на сполох.

ВВАЖАЮТЬ, що коли самбірські підприємці та усі інші в Україні сущі, піднімуть голову і не будуть миритися з чиєюсь недолугою волею, то може у Києві цей голос почують. А наразі самбіряни просять втрутитися у ситуацію Народного депутата України Андрія Лопушанського, Міністерство юстиції, Антимонопольний комітет, Самбірський відділ поліції ГУНП, місцеву прокуратуру, Асоціацію підприємців міст, НАК «Нафтогаз», ПАТ «Львівгаз». Відповідне звернення – щоб виглядало серйозніше, надійшло і депутатам міської ради. У документі автори висловлюють невдоволення вимогою облаштувати вузли обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних. Самбірське відділення ПАТ «Львівгаз», йдеться у зверненні, дає під розписку ПОПЕРЕДЖЕННЯ про необхідність облаштування вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних самими користувачами газу. У разі невстановлення, буде припинено подачу газу на опалювальний період 2018-2019 років. Такі пристрої коштують близько 7 000  гривень, плюс Інтернет, обслуговування і разом вийде понад 10 000 грн. Підприємців цікавить, на якій основі приватна компанія змушує усіх (в тому числі і державні установи) купувати та встановлювати ці прилади, яка законодавча підстава таких дій, яким Законом України та нормативними актами вони керуються. Чому, не розуміють автори звернення, за ці прилади повинен платити користувач газу, адже це перевитрати з міського бюджету. Але ж в усіх є лічильники і якщо ПАТ «Львівгаз» потрібно он-лайн інформацію  з лічильників, нехай встановлюють прилади за свій кошт. Підприємці вважають, що це прямий шантаж установ, організацій та підприємців з боку ПАТ «Львівгаз», за що передбачена кримінальна відповідальність.

Не сумніваємося у тому, що депутати міськради приймуть таке звернення до різних очільників, але яким буде ефект, важко сказати. Тим паче, нині вивалити 10 тисяч гривень просто так, не кожному під силу. А тому підприємці переконані, що їх вчергове нагинають заради того, щоб якийсь монополіст заробив собі мільйони.

У перспективі, як нам одного разу розповідали, такі ж прилади має облаштовувати і населення у своїх хатах чи квартирах.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар