Газеті, що йде на роздержавлення, депутати віддали 100 тисяч гривень, які заробили платники податків

SambirWZ
76

Газеті, що йде на роздержавлення, депутати віддали 100 тисяч гривень, які заробили платники податків

Нема нічого приємнішого, ніж ділити гроші, причому не свої, а бюджетні. Самбірщина внесла зміни до бюджету, бо з’явилося перевиконання – 1 мільйон 483 тисячі гривень, якими можна затулити якісь фінансові дірки.

Деякі цифри видалися нам цікавими. 380 тисяч гривень отримає медицина, бо винна тепловикам ще за торічне тепло. Нам важко сказати, чи ця сума рятує шпиталь… Чутки про те, що район додасть трохи грошей на зарплату медикам, залишилися чутками – не дали нічого. Тим часом, у медицині уже місяців три нема зарплат. Лікарі кажуть, що терпець уривається і навіть не знають, до кого йти на пораду – чи то у ратушу, чи то у «білий дім». Депутат обласної ради Михайло Ковалів виступив з найвищої трибуни в області і попросив хоч якось допомогти медсестрам і санітаркам, бо лікарі ще дають собі раду… Рудківська лікарня взяла 200 тисяч, 45 тисяч піде правоохоронцям, які мають придбати апарат з визначення алкоголю у подиху водіїв.

Голова ради Віталій Кімак висловив міркування, що тепер нехай би і місто придбало таку апаратуру – може п’яних за кермом стане менше. До «Депутатського фонду» додали 160 тисяч гривень. Це ті гроші, які рівними дольками діляться поміж обранцями, а вже депутати роздають їх бідним чи хворим на операції. Треба сказати, бідних та хворих стає щоразу більше, тому ця «каса» є надважливою. 65 тисяч гривень заклали на впорядкування внутрішніх вбиралень у сільських школах, 35 тисяч піде колегам з місцевого радіомовлення, а районній газеті «Голос Самбірщини» додали 100 тисяч. Власне, ця сума, як з’ясувалося, викликала немало емоцій і напередодні, і навіть у день сесії райради, коли засідала президія. Районна рада, нагадаємо, вийшла зі співзасновників видання, але, згідно з чинним законодавством, ще має підтримувати газету фінансово. Сама ж газета має йти на роздержавлення. Так ось, 50 тисяч гривень обранці віддали виданню ще на початку року. Цього разу мали додати ще 50 тисяч, але милосердні депутати підкинули 100 тисяч. Різницю взяли з того ж таки «Депутатського фонду», що має лікувати людей і рятувати від бідності.

Микола Фрей, голова РДА, сказав, що наступного року будуть переглядати стосунки з газетою, а ще розповів про таке. Розпорядився показати йому звіт: які ж матеріали друкували у «Голосі Самбірщини», що за них районна казна має платити? Один з пунктів його вразив: навіть стаття Олега Домчака – депутата обласної ради, про спорт в редакції була оцінена у 2000 гривень.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар