ЗВЕРНЕННЯ ДО ДУХОВЕНСТВА ТА МІСЬКОЇ ГРОМАДИ САМБОРА ПРО ВШАНУВАННЯ 100-ЛІТТЯ ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ НА ЗАХІДНО-УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ

SambirWZ
80

ЗВЕРНЕННЯ ДО ДУХОВЕНСТВА ТА МІСЬКОЇ ГРОМАДИ САМБОРА ПРО ВШАНУВАННЯ 100-ЛІТТЯ ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ НА ЗАХІДНО-УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ

Дорогі брати і сестри!

Слава Ісусу Христу!

1 листопада цього року виповнюється 100 років Листопадового чину, здійсненого Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців, що призвело до встановлення влади Української Держави на землях Галичини, та створення згодом Західно-Української Народної Республіки в роки Першої світової війни.

Також цього року та на початку майбутнього виповнюються 75 роковини знищення нацистами представників єврейської громади міста, християн, які їх переховували, а також розстрілу українських юнаків, які боролися за незалежність України в роки Другої світової війни.

Отже, цей рік є дуже символічним для вшанування пам’яті українців: християн та юдеїв, які віками жили і працювали пліч о пліч на цій землі і кров’ю яких вона окроплена під час двох світових воєн.

В нашому спільному листі від 25 вересня 2017 року ми зверталися до вас з благословенням щодо влаштування Меморіального комплексу у районі єврейського кладовища м. Самбора.

Для належного відзначення річниці відновлення нашої державності, усвідомлення міжнародної й міжнаціональної сутності української революції та наших національно-визвольних змагань, гідного вшанування наших героїв та жертв людиноненависницьких окупаційних режимів на нашій землі, вважаємо доцільним і просимо вас зробити все необхідне для того, щоби на місці розстрілу учасників визвольних змагань за незалежність України освятити пам’ятник, споруджений згідно з погодженим з громадою проектом.

Цього дня благословляємо вам з урочистою відправою перенести хрести, які нині встановлені на місці майбутнього меморіалу, на глибоко символічне місце – цвинтар Січових стрільців. Поєднуючи таким чином нашу пам’ять про драматичні події двох світових воєн на нашій землі, ми надихатимемо теперішнє покоління на захист нашої Батьківщини в дні нової агресії.

Закликаємо всіх людей доброї волі об’єднатися навколо цієї надважпивої справи і запевняємо вас у нашій молитовний підтримці.

Нехай Всевишній благословить вас.

Патріарх Київський і всієї Русі-України Верховний Архієпископ Києво-Галицький Предстоятель

Української Православної Отець і ГлаваЦеркви Київського Патріархату Української Греко-Католицької Церкви

Вас це може зацікавити

Залишити комментар