Ревізори знайшли у старосамбірській освіті більше 15 неефективних мільйонів

SambirWZ
203

Ревізори знайшли у старосамбірській освіті більше 15 неефективних мільйонів

Ми собі думали, що ця новина наробить купу галасу на Старосамбірщині, але чомусь тихо. Може тому, що мова про делікатне – про невміле використання в освіті бюджетних коштів, про неефективну роботу з оптимізації шкіл. Певна річ, ніяким депутатам не хочеться закривати школи, виганяти на вулиці вчителів, але ситуація, на яку нам звернули увагу, доволі тривожна.

Львівські аудитори провели державний фінансовий аудит у відділі освіти Старосамбірської РДА та скерували у прокуратуру зауваження щодо неефективного використання бюджетних коштів, повідомляє пресслужба Держаудитслужби.

Період діяльності – з 1 січня 2016 року по 30 червня 2019-го. І за цей час виявили неефективне використання 15,3 млн грн. Аудитори вважають, що через непроведення детального аналізу витрат на утримання малокомплектних шкіл та ненадання пропозицій до органів місцевого самоврядування щодо їх оптимізації упродовж досліджуваного періоду неефективно використано 10,6 млн. грн. бюджетних коштів.

Через недостатню роботу щодо організації охорони приміщень керівники загальноосвітніх навчальних закладів неефективно витратили 2,4 млн грн. На навчання учнів з інших прилеглих районів та об’єднаних територіальних громад у загальноосвітніх навчальних закладах та позашкільних установах Старосамбірського району відділ використав з районного бюджету 1,5 млн грн, які не відшкодовані іншими територіальними громадами. У цьому місці мусимо зробити паузу, бо не тільки на Старосамбірщині є ця проблема. І у Самбір приходять вчитися чи виховуватися діти з інших територій, а сільські громади не поспішають за них платити…

Освітян звинуватили в утриманні понаднормативних посад працівників Старосамбірської дитячо-юнацької спортивної школи, що призвело до неефективного витрачання 447,5 тис. грн. У 5-ти загальноосвітніх закладах гардеробники працювали у літній та міжсезонний період, через що неефективно використано 283,1 тис. грн.

За результатами аудиту група розробила низку пропозицій, поінформувала про свої висновки Департамент освіти та науки Львівської облдержадміністрації, Старосамбірську райдержадміністрацію та Самбірську міжрегіональну прокуратуру.

Взагалі, це доволі серйозні речі і за перевитрату таких мільйонів хтось мав би понести покарання. Але у всій цій дивовижній фінансовій історії є ще одна складова, яку годі об’їхати. Свого часу були ситуації на сесіях районної ради, коли обранцям пропонували оптимізацію. Себто, закриття шкіл, а вони впиралися. Ще б пак – це ж долі людські, це вчительські зарплати, це «село без школи – пропаще» і так далі. Тому за непопулярні рішення обранці голосувати не хотіли. Можу наводити приклади, коли впиралися, але продовжували життя навчальних закладів на якісь кілька місяців. Потім однаково батьки забирали своє чадо з малокомплектних шкіл. Перспективи препаскудні – дітей стає щоразу менше, а молоді батьки їздять на заробітки, не маючи часу заводити дітей ще і ще… І наступний момент. Нині усі шишки, радше всього, впадуть на виконувачку обов’язки керівника освіти Надію Багряк. Хочемо її захистити: вона не фахівець в питаннях господарсько-фінансової діяльності, до того ж передпенсійного віку, а очільники району так і не спромоглися знайти на цю посаду молодого, серйозного впливового і, як нам видається, просто залишали пані Надію на посаді – аби хтось очолював дуже складну гуманітарно-господарську місію. Бо мусить хтось бути. Якось воно не зовсім чесно вийшло, чи не так?

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити