Мільйонер у …джинсах за 20 баксів і вишиванці

SambirWZ
33

Мільйонер у …джинсах за 20 баксів і вишиванці

Ні, ні, це не про успішного українського емігранта у Штатах, якому усміхнулась “Американська мрія”! Та й крім джинсів він має і смокінг, який одягає на міжнародні зустрічі для отримання численних відзнак; має і костюм “трієчку” на європейські виставки і…зустріч випускників, і квитки на авіарейси по цілому світі…

Це про самбірчанина Андрія Куйдича – нашого земляка із розумом Ейнштейна. Він має підписані ділові угоди-контракти мало не з усіма країнами Європи. Будь-яка з цих країн готова надати йому громадянство і постійне місце проживання. Самбірський хлопець, який розробив, запатентував і виробляє опалювальні котли і енергозберігаючі баки… Виробництво налагоджене окрім самбірської бази у селі Чуква неподалік міста. Щороку бюджет міста отримує чотири мільйони гривень для нас, самбірчан. На сніданки школярів, ремонт лікарень, бруківку, пенсії, зарплату бюджетникам… Це Волонтер, який на свої кошти з однодумцями закуповував автомобілі для бійців ЗСУ на передову (це ті, що о.Володимир Коркуна чи о.Флор часто посвячували Волонтерам під собором Покрови(УГКЦ).

А ще це мій однокласник. І всі хлопці нашого класу пам’ятають як Андрій у кінці 80-тих (а це часи СРСР) планував нічну вилазку на купол самбірської ратуші, щоб зняти червоний прапор і …закріпити жовто-блакитний! Ми його відмовляли, бо мама-вчителька у цій ж самій нашій восьмій школі, і після такої “витівки” сина і його однокласників, гарантовано залишилася б без роботи, а у неї було хворе серце. Патріот!

Попри успішність, відомість і заможність, – це звичайний самбірчанин і скромна людина. У нього не новий (щоб не писати “старий”) перевірений джип, такий самий годинник на руці, і….такі самі Друзі: старі і перевірені-однокласники наші: учитель школи №7 Андрій Лось, суддя Ігор Казан, підприємці Міша Худзей і Міша Слабик.., всіх і не перелічити!

Недобрим людям не слід мріяти про гроші Куйдича, бо вони усі вкладаються у виробництво, технології, чесні великі зарплати і податки у міську казну, нові робочі місця…. А от втримати цього Самбірчанина у місті ми просто мусимо! Якщо покажемо йому свою довіру і подяку, то він найближчі роки не зможе покинути Самбір (має такий гонір!), а буде мати можливість не лише сплачувати мільйонні податки в міський бюджет, але і  створювати нові робочі місця!

Самбірчани можуть до мене прислухатися, або ні, але розважливими ми повинні бути. А у місті, яке вимирає (по статистиці смертність більша за народжуваність), яке покидають трудові мігранти, у якому закривають дитячу лікарню, хлібозавод, скорочують школи (ледь відстояли СШ№4!)… через завезення львівського сміття, НЕ можна буде навіть вашу квартиру продати – втекти: хто схоче жити у мертвому місті?!

І ще: як Ви думаєте, Меценат, який купив на фронт кілька автомобілів, хоче бути у ратуші, щоб забрати земельні ділянки у Ветеранів АТО за Молодіжним озером, за які ніяк не проголосують діючі депутати (містобудівне вже давно розроблено на цей мікрорайон)? Отож-бо!

Він може жити і ходити у своїх джинсах по Парижу, Венеції, чи Мюнхені… але він такий: Добряк, Дивак і …наш самбірський мільйонер, який прославив місто у Європі і любить його.

Не проголосувати за Андрія Куйдича – все одно, що скривдити себе і своїх дітей, внуків, рідне місто!

Роман ГРИЦИШИН.

Вас це може зацікавити