Навалили лісу на 200 тисяч

SambirWZ
302

Навалили лісу на 200 тисяч

У одному з державних лісових господарств Старосам-бірського району виявили факт незаконної вирубки деревини різних  порід, повідомили у прес-службі УСБУ Львівської області. “Через недбале виконання службовими особами лісового господарства своїх обов’язків, незабезпечення заходів з охорони лісового фонду була допущена незаконна вирубка лісу. Цими діями державі завдано економічних збитків на суму майже 200 тисяч гривень”, – зазначили у відомстві. Розпочали кримінальне провадження.

«Зайві» ялиці

Старосамбірський районний суд задовольнив позовну заяву прокурора району в інтересах держави про стягнення із лісничого Старосамбірського лісництва ДЛГП “Галсільліс” понад 360 тис. грн. збитків.

Лісничий під час проведення робітниками суцільно-санітарних рубок лісу у відведених їм, згідно з лісорубними квитками, ділянках, дав вказівку вирубати 39 ялиць, які були за межами ділянки. Збитки – понад 360 тис. грн.

За наслідками судового розгляду матеріалів кримінального провадження, лісничого визнали винним та призначили покарання – позбавлення волі строком на три роки з позбавленням права обіймати посади у галузі лісового господарства терміном на один рік та штраф у сумі 8,5 тис. грн. Водночас, його звільнили від відбування покарання у вигляді позбавлення волі та встановили іспитовий строк – один рік.

Звідки дровенята?

Серед ночі група швидкого реагування під час патрулювання території Самбірського району в одному із сіл затримала трактор МТЗ-25 без номерних знаків з напівпричепом. Два 22-річні чоловіки без будь-яких документів перевозили лісоматеріали. Правоохоронцям пояснили, самотужки нарубали собі лісу на території одного з лісництв ДП “Самбірський держлісгосп”.

Крадіїв лісу – в тюрму

Упродовж 2014-2015 рр. на Львівщині відкрито 227 кримінальних проваджень за порушення у сфері лісового господарства, 163 особам було повідомлено про підозру, однак, за рішенням суду, до в’язниці ніхто не сів, повідомив начальник міліції Львівщини Дмитро Загарія. Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека додав, що за 8 місяців на Львівщині виявили незаконних рубок обсягом 3127 кубометрів деревини.  Лісовому господарству завдано шкоди на 11,6 млн грн.  Серед трьох районів області, які найбільше крадуть ліс, назвав Старосамбірський.  Губернатор доручив організувати зустріч керівництва області, міліції, СБУ та суддів, аби з’ясувати, чому  злодії уникають реального покарання.

 

Юрій БАРНА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар