Деяким класам піднімають планку до 25 учнів – скандали неминучі

SambirWZ
210

Деяким класам піднімають планку до 25 учнів – скандали неминучі

Більше сотні (за нашими скромними підрахунками) педагогів та батьків школярів Самбора навідалися у ратушу, щоб завадити виконкому прийняти рішення, яке б визначало, що у 1-му чи 10-му класах має бути не менше 25 дітей.  

РАНІШЕ ця тема мала стати предметом розгляду сесії, бо навіть на сайті проект рішення висів. Потім проблема якось вгамувалася, до Самбора приїжджали поважні освітянські авторитети, говорили про такий крок своєрідної оптимізації як важливий і спірний, а тому треба усе зважити, пройти громадські слухання. Переконають людей чиновники з ратуші чи освіти, що так мусить бути, значить і громада погодиться. Не переконають – то й залишиться все так, як було. Але ідилія спокою змінилася на гнів, позаяк проект відповідного рішення уже з’явився на сайті міськради у проектах рішень виконкому. З точки зору авторів проекту, певні кроки треба вживати, бо освіті до кінця року буде бракувати 12 мільйонів гривень. Опоненти будь-яких скорочень чи ущемлень кажуть, що коли й зекономиться мільйон на цьому владному рішенні, то він однаково не врятує фінансової ситуації. Треба нагадати читачам, що минулого року уся громада дружно відстоювала гідність школи-ліцею імені Андрія Струся, бо була норма, щоб у класі було не менше 15 дітей. Якось втримали ситуацію, але цьогоріч планку, здається, не із забаганки місцевої влади, виставляють значно вищу – 25 дітей. Противники скорочень твердять, що коли в одному класі буде 35 дітей, наприклад, то клас все одно треба буде ділити і доплачувати вчителям. Тому економії не буде. Ми ні на тому боці, ні не на іншому – ми лише хочемо, щоб все і у всіх було добре, хоча розуміємо, що так не буває.

Представники громади, які прийшли на засідання виконкому, висловили своє фе  владоможцям, вислухали владу і пішли. Їм пояснювали, що про «25 дітей» є рекомендаційний лист керівника Департаменту освіти пані Мандзій. На виконкомі мали не приймати остаточне рішення, а побалакати про те, чи варто брати до уваги рекомендації освітянського Департаменту. Хоча нам розповіли, що чиновники ратуші неправильно повели себе, бо проект рішення про «25 учнів» з’явився значно раніше, ніж рекомендації обласної освітянки. Тому, мовляв, нічого жінку підставляти… Сторони розійшлися, але маємо підозру, що не на довго. Проти таких реформувань, що їх пропонує влада, уже зібрали більше 2 тисяч підписів батьків. І схоже, вони від свого не відступляться… І не можу не згадати історію дворічної давності, коли гуманітарна заступниця мера Юрія Гамара Наталія Зремяк з його намови їздила понижувати статус четвертої школи. Потім усе повернулося проти неї і, як підсумок, жінку з ратуші звільнили. Може недоречно, але радимо не наступити на освітянські граблі Наталії Романівни.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар