Як віддати бухгалтерці 300 тисяч гривень компенсації за невикористані відпустки протягом 20 років і поділити поміж 4 громадами 4-поверховий дім?

SambirWZ
42

Як віддати бухгалтерці 300 тисяч гривень компенсації за невикористані відпустки протягом 20 років і поділити поміж 4 громадами 4-поверховий дім?

Друге пленарне засідання Самбірської районної ради розпочалося святково – з коледжу культури прийшов гурт юних митців, щоб привітати депутатську громаду з грядущими святами. Колядникам, як відомо, треба платити, а тому хтось з господарів «білого дому» вніс влучну пропозицію: якщо у вертепі є «жид», то нехай зніме капелюха і піде по людях… Не знаємо, скільки назбирали, але депутати таки полізли до кишень…

КОЛИ обранцям дали змогу виступити із запитами, Михайло Ковалів звернувся до керівництва РДА та АТП-14608 з таким питанням. Є автобус з Бірчиць до Самбора через Міжгайці, де пан Михайло і мешкає. Отож, на попередніх зупинках до машини влазить стільки люду, що землякам Михайла Івановича уже місця не вистачає. Так було навіть у день сесії, коли пан депутат їхав в «білий дім». Запит влада прийняла і будемо сподіватися на полегшення пасажирам з Міжгайців, тим паче, карантин  сновигає, а людей в автобусі – як оселедців у бочці. Ще й поліція чатує, чи не допустив водій перевантаження…

Хтось із депутатів Боринської округи підняв перед колегами тему, яка видалася нам незрозумілою. З’ясувалося, що в якійсь сільраді в горах сиділа в бухгалтерії жінка, яка протягом двадцяти років не ходила у відпустки. Тепер, коли сільрада ліквідовується як юридична структура, чиновниця домагається компенсації, а це 300 тисяч гривень. Якщо об’єднана громада буде віддавати свої гроші, то відчутно збідніє. Як бути? Знайти відповідь на це міжрайонне питання голові райради Віталію Кімаку було непросто. Він згадав, що апарат райради Турківщини має заборгованість перед своїми працівниками у розмірі 700 тисяч гривень, апарат райради Старосамбірщини – 300 тисяч. Хоча апарат Самбірської райради ще задовго до нинішніх подій використав усі свої відпустки, здійснив проплати і тепер нікому нічого не винен. Чи то свідомо голови рад так затягували справу, аби потім не відповідати за борги, Віталій Володимирович сказати не міг. Єдине, що пообіцяв, то шукати якісь бюджетні залишки та розраховуватися з людськими боргами. Відповідь розпливчаста, але яка вже є… Натомість «гальорка» з журналістами видала пораду: нехай тепер та бухгалтерка з Турківщини, яка двадцять років не ходила у відпустку, отримує свою компенсацію рівними частинами протягом наступних двадцяти років… Це жарт, хоча дотепний.

Ще одна цікава проблема, яку, ймовірно, так чи інакше доведеться вирішувати комусь, коли будуть передавати майно громад самим громадам. Михайло Губицький резонно підмітив таку річ: у Старому Самборі стоїть «білий дім» – за логікою, надбання усього району. Тепер Старосамбірщина поділилася на чотири громади, а відтак – на рівні частинки треба ділити і владний дім, бо якось то несправедливо, щоб все зосталося лише старосамбірянам. В ідеалі – це було б справедливо, на практиці як це має виглядати – один Бог знає… Хтось із журналістів умить знайшов вирішення складної проблеми: 4 поверхи поділити поміж Старосамбірською, Хирівською, Добромильською та Стрілківською громадами. Мали б такі собі штаб-квартири у колишньому райцентрі…

Далі пішов звичний і запрограмований заздалегідь ритм роботи – оголосили створення фракцій. Тут без сенсацій – всі партійці, які пройшли у раду, тепер будуть називатися фракцією, будуть делегувати свого представника у президії, комісії і так далі.

Утворили вісім постійних депутатських комісій та обрали їхніх голів, прийняли рішення про утворення президії Самбірської районної ради та затвердили положення про дорадчі органи. Що стосується голів комісій, то чомусь найбільший резонанс здобула бюджетна, а її голова Євген Квас – директор Самбірського КП «Об’єднане», як ніхто інший, став героєм полос у соціальних мережах. Щоправда, бюджет у пів мільйона гривень – це не розмах для Євгена Володимировича, але активісти соцмереж одразу згадали, що пан Квас – від «Слуг народу»… У цій раді аж шість «Слуг», яких ми самі ж обирали, то чого тепер йойкати?

«Ряд важливих питань, винесених на розгляд депутатів, стосувалися передачі бюджетних установ та майна об’єднаним територіальним громадам. У зв’язку із розмежуванням повноважень між районними радами та місцевими громадами внаслідок реформи децентралізації, для забезпечення безперебійної діяльності закладів освіти, медицини, культури та їхнього фінансування у 2021 році передачу бюджетних установ та нерухомого майна ліквідованих Старосамбірської та Турківської районних рад об’єднаним громадам району вкрай важливо здійснити до нового року», – зазначив голова районної ради Віталій Кімак, а потім додав, що порядок та умови передачі установ та майна попередньо узгоджені на нараді з усіма головами територіальних громад. Під час обговорення депутати дійшли згоди та одноголосно прийняли необхідні рішення.

Прийняли бюджет на 2021 рік. Згідно зі змінами, внесеними до Бюджетного кодексу, районний бюджет сформований в основному за рахунок адміністративних зборів та платежів, а також надходжень від діяльності комунальних підприємств, у ньому відсутня податкова база. Бюджет району на 2021 рік – 485 000 гривень. За словами Віталія Кімака, це десята частина коштів, необхідних для забезпечення діяльності районної ради та утримання адміністративного будинку… Районні депутати внесли зміни до районних бюджетів Старосамбірського та Турківського районів на 2020 рік, завдяки чому розпорядники коштів старих районів матимуть змогу вчасно погасити заборгованість з виплати зарплати працівникам бюджетних установ.

Серед інших питань депутати затвердили акти приймання-передачі майна відділу освіти Самбірської районної державної адміністрації, акти приймання-передачі комунального закладу Новокалинівській міській раді, прийняли від відділу освіти на баланс районної ради транспортний засіб, від відділу культури – нерухоме майно, установили новий вид діяльності та внесли зміни у статут СТОК «Прикарпаття». До речі, СТОК «Прикарпаття» залишається єдиним комунальним підприємством Самбірської районної ради, яке не передають в жодну з ОТГ.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити