Стражі кордону при зарплаті у 4 тисячі гривень їздять на дорогих авто і живуть у заможних помешканнях

SambirWZ
279

Стражі кордону при зарплаті у 4 тисячі гривень їздять на дорогих авто і живуть у заможних помешканнях

На початку березня на “Смільниці” сталася пригода, про яку умить заговорили, – затримали в одному з фешенебельних кафе Старосамбірщини кількох митників, яких правоохоронці “вели” тривалий час, вивчаючи їхню хабарницьку схему. Один з трьох затриманих пішов на співпрацю зі слідством і розповів про те, як усе відбувалося. Власне про ці таємниці і повідав світові під час прес-конференції військовий прокурор Львівського гарнізону Західного регіону України Владислав Савинець.

«Документування проводилося впродовж двох місяців. За цей період митники тільки від одного підприємця отримали більше 20 тисяч гривень. І це тривало систематично. Стражі кордону навіть по рухах розуміли один одного – до кого підійти, у кого брати гроші, яку суму брати. Гроші вимагали лише за те, щоб підприємця не тримати довго на пункті пропуску, не займатися затяжними формальностями. не створювати надуманих перешкод”, –  розповів прокурор.

Митник, який допоміг слідству, уже засуджений. З ним була укладена угода, затверджена судом. Він позбавлений права обіймати державні посади на 2 роки, за санкцією суду призначили штраф в розмірі 24 тисяч гривень. Щодо його колег, то чекають суду. “Вони відпрацювали на митниці більше 5 років. Причетність їхнього керівництва до цих схем в ході розслідування відпрацьовувалася, але скоріш за все, є кругова порука. Керівництво миттєво відреагувало – призначило службове розслідування, за результатами якого їх звільнили. Зараз вони вдома, під заставою по 116 тисяч гривень кожному. Ми хотіли більшого. В них зарплата – до 4 тисяч гривень і їздять на елітних автомобілях, які на них не зареєстровані, живуть в елітних будинках. То вони затягували слідство, опиняючись на лікарняному, то адвокати”, – доповнив розповідь пан прокурор. Справу щодо митників розглядатиме Старосамбірський суд.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар