За кожну з 400 тонн львівського непотребу – 400 гривень

SambirWZ
189

За кожну з 400 тонн львівського непотребу – 400 гривень

Сміттєва тема стала домінуючою і тоді, коли журналісти зустрілися з міським головою – чи навпаки… Юрій Гамар розповів про критичну ситуацію у Львові, не казав, що на нього тиснуло обласне панство, аби Самбір приймав сміття, однак зазначив, що ніяких серйозних кроків не робитиме без відома депутатів і громади. З депутатами здибався, проте, як стало відомо, голосування  не було – просто поговорили.

Одне слово, вся та тема скінчилася тим, що пізно вночі Самбір підписав угоду зі Львовом. Протягом семи днів (така собі одноразова акція) ми розмістимо у себе 400 тонн непотребу вартістю 400 гривень за тонну. Фахівці кажуть, що це не зле. Це дорого. А мер додав, що Борислав, наприклад, погодився за 300 гривень. Ми перепитали у Юрія Петровича, чи налагоджений контроль за цими тоннами і авторитетно розповів: всі машини проходять через вагу. Більше того, їх навіть відповідні люди знимкують. Добре, що такий контроль є, хоча в колах  активістів у цьому засумнівалися… Львів, зважаючи на нашу щедрість, переслав нам під кінець тижня грейдер, який буде розсувати і толочити і львівське, і наше сміття. За виручені гроші, якщо ми правильно збагнули, Юрій Гамар хоче придбати камеру відеоспостереження, яку встановлять біля сміттєзвалища, щоб контролювати, аби “ліві” машини не приїжджали.

Може все, що відбулося, базується на законах добросусідства, у даному випадку, зі Львовом, проте журналістам виявилося замало лише 400 гривень за тонну, і вони перепитали, чи не торгувався Юрій Петрович з Андрієм Садовим на тему нашої кінцевої зупинки на залізничному вокзалі? Казав, що то не було те місце, де можна торгуватися, однак запевнив, що невдовзі зустрінуться усі мери, починаючи від Турки і закінчуючи Рудками, та поїдуть до Садового з цією проблемою…. Ну, і якщо вже про сміття, то Юрій Петрович згадав про захаращеність міста у часі свят. Все банально – поламалася машина, шукали запчастини, ремонтували, а тим часом Самбір випросив одну сміттярку у Львова, яка вивозила наш непотреб, і через це місцевий люд вирішив, начебто Самбір давно приймає львівське сміття. Що стосується слизьких доріг, то Юрій Петрович ствердив, що сіль, якою посипали тротуари і вулиці, нічого не допомогла, бо сама замерзала. Зрештою, як і пісочок, що потім опиняється у ливневій каналізації. Наступного року будуть купувати якусь хімію і “травитимуть” нею лід на дорогах. Розбивати лід вручну складно – мер нагадав, що більшість працівників СКП “Об’єднане”, які працюють на дорогах, – пенсіонери.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар