Старосамбірщина підтримала добровольця Ігоря Яворського, якого суд ув’язнив на 4,5 роки за два дні «прогулу»

SambirWZ
66

Старосамбірщина підтримала добровольця Ігоря Яворського, якого суд ув’язнив на 4,5 роки за два дні «прогулу»

На сесії Старосамбірської районної ради Микола Кулик запропонував колегам заступитися за побратима, який був у зоні АТО, оскільки його засудили на 4,5 роки за те, що на два дні запізнився у частину. Причому, це було років два тому, а знаменитий Печерський суд виніс таке рішення тепер. Василь Курій додав, що рішення прийняла служителька Феміди, яку звільнили з посади, бо вона судила майданівців… Потім поновилася.

Мабуть, відтягнулася на Ігорю Яворському з Трускавця сповна, бо молодий чоловік відразу з Майдану пішов на фронт, служив у Національній гвардії. Депутати прийняли відповідне звернення до владних інстанцій, аби визволили Ігоря з тюрми, бо це справді якийсь новітній абсурд.

Проте, нам цікаво стало: чи справді таке може бути у наш час, бо за запізнення у частину на 2 дні не дають стільки літ буцегарні. З’явилася підозра, чи, бува, чоловік ще чогось не накоїв? Пішли за порадою в Інтернет і перша ж стаття з офіційного сайту Трускавецької міської ради буквально вбила. Дещо процитуємо. “Старший з двох синів Лесі Яворської Ігор розпочав шлях боротьби за долю Батьківщини ще з Майдану. Пішов добровольцем в батальйон ім.Кульчицького, був стрільцем-гранатометником. Не мав конфліктів на службі, навпаки, зарекомендував себе з хорошого боку, його відряджали на найгарячіші позиції. Викликали хлопців зазвичай по дзвінку, розповідає мама Ігоря, а того разу очікуваного дзвінка не було. Не прийшла зарплата на картку. Син подзвонив у бухгалтерію. Йому повідомили, що він в розшуку. Ігор, не гаючи часу, виїхав в частину. На місці з’ясувалось, що розшукують не його, а побратима із схожим позивним. Сина запевнили, що все гаразд. Він поїхав в Авдіївку. Те, що відбулось потім, стало для родини несподіванкою. Цю справу не тільки не закрили, а передали до суду. АТОвця звинуватили у дводенному запізненні у частину. Побратими та матір Ігоря Яворського зауважують, що звинувачення є безпідставними, оскільки він є добровольцем, а тому вважають, що хлопця підставили. “Ігорю запропонували співпрацю зі слідством, запевнили, що обійдеться штрафом. Він погодився на розгляд справи за скороченою процедурою, без присутності адвоката, аргументує свою позицію АТОвець Леонід Федевич. Але  27 червня Печерський районний суд Києва засудив Ігоря Яворського до позбавлення волі строком на 4,5 роки за… ухилення від військової служби. Його взяли під варту, утримують у Лук’янівському СІЗО. Сьогодні в АТО служить і молодший син пані Лесі. Жінка, ледь стримуючи сльози, звернулася до небайдужих українців: “Що ж це виходить, мій син воював за нас всіх, а тепер має сидіти термін ні за що? Допоможіть витягнути сина, не здавайте його!”

Чи не соромно жити в такій державі?

 

Анжела НАМАЧИНСЬКА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар