Несудимий? Плати 500 гривень…

SambirWZ
36

Несудимий? Плати 500 гривень…

Перед кожними виборами у нас має статися щось таке, що зіпсує настрій. Цьогорічні принесли несподіванку: кандидат має подати довідку про те, що він несудимий. Загалом довідка правильна, бо треба знати, чи не пропхається у владу якийсь пройдисвіт-рецидивіст. Але за такої прискіпливості пасували б довідки і від психіатрів, і від наркологів, і психологів. Люди з похідними від цих слів захворюваннями теж можуть бути небезпечні у владі. Але наразі про несудимість. Ми, признатися, і не знали, що такий документ треба брати у Львові і одна довідка коштує півтисячі гривень.

Ця обставина дала нагоду деяким політикам поговорити про те, що вимога такої довідки заперечує право громадянинові бути обраним. Причому, галас здіймали ті, які начебто судимі не були… Парадокс у тому, що деякі сумлінні політики, підкоряючись волі вимог, їздили у Львів і платили не тільки за себе, а й за бідних кандидатів у списку. І що відповісти молодому чоловікові зі Самбора, який виклав за колег кругленьку суму, а цю норму… відмінили. Він так і сказав: в нас навіть вибори роблять через задницю, а не через голову.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада України скасувала довідки про несудимість для кандидатів на місцевих виборах… То навіщо хтось колись приймав таку норму?

Ще один цікавий момент: у пояснювальній записці до відміни цієї норми йдеться про те, що, згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1256 від 29.11.2016, довідку про несудимість надають протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту. А у нас тільки на цих вихідних відбувалися місцеві конференції з висунення кандидатів… То, якщо взяти календарик, довідки претенденти могли отримати уже… після виборів.

Христина БАХУРСЬКА.

Вас це може зацікавити