59 тисяч 999 вареників передали для фронту сільські ґаздині

SambirWZ
334

59 тисяч 999 вареників передали для фронту сільські ґаздині

У рудківчан – давні, добрі стосунки з партнерами польського міста Дембіце – їздять у гості одні до одних, обмінюються досвідом, пишуть спільні проекти. І, як заведено серед друзів, допомагають одні одним. У часі війни з Росією партнери з Польщі зібрали немало цінного, зокрема, миючих засобів, предметів особистої гігієни і через активістів Івана Лозинського і Миколу Когута передали у Рудки. А вже звідти волонтери відвезли презенти на східний фронт.

Але поміч від поляків – це лише один штрих. Насправді ж, минулого тижня волонтери Олег Домчак, Володимир Шведа і Володимир Кужидло транспортували на схід і… тисячі вареників, і півтонни ковбасних виробів, і кілька тонн городини.  Депутат Самбірської  райради Микола Фрей, який був одним із ініціаторів вареничної справи, зізнався, що коли звертається до людей за допомогою для війська, то все частіше у відповідь бачить знизування плечима, бо нарід бідніє. Та коли жінки дізналися, що мова йде про те, аби наліпити пирогів, не відмовився ніхто. Так з хати у хату передали новину і у визначений час сільські ґаздині збиралися у визначеному місці. Кажуть, і робота в гурті йшла добре, і поспілкувалися. Декан Рудківського деканату УГКЦ  о.Іван Заяць  теж оголосив серед парафіян про ініціативу, більше того, допомагав жінкам ті пироги варити. Просто на церковному подвір’ї розклали багаття і в чанах варили свою продукцію… Коли ви читаєте ці рядки, вареники від господинь зі Шептич, Михайлевич, Вістович, Рудок, Чернихова, Острова, Погірців, Конюшок-Королівських – уже на передовій. Солдати кажуть, що такі домашні смаколики направду нагадують і  рідні терени, і матерів, які ті пироги ліплять. Треба сказати, що відра з варениками заливали смальцем зі шкварками, у Львові увесь товар перевантажили у спеціальну техніку і доїхали вареники на схід майже свіжими. Наш репортер був у Рудках акурат у той час, коли села звозили свої пироги. Виглядали вони так апетитно, що я не втримався від гріха – з одного відра украв один вареник – думаю, воїни з передової мені простять. Отож, було 60 тисяч пирогів, а стало 59 999.

До речі, солдати уже знають, що наші волентри без нашої ковбаси на схід не їдуть. Цього разу допомогли її придбати чи долучилися грішми і поміччю у поїздці колективи райспоживспілки (Володимир Малецький), Вістовицької кераміки (Галина Тимкович), жителі Острова  і  Чернихова, Волі Баранецької, Міжгайців, Берестян, Баранівців, Верхівців, Садкович, Корнич, підприємець Ярослав Кубайовський, рідна сестра Героя Майдану Володимира Жеребного з Рудок – Марічка та інші добрі люди.

 

Роман ІВАНЧУК

Вас це може зацікавити

Залишити комментар