Страшна статистика: 78 відсотків старосамбірських випускників покидають школи уже серйозно хворими

SambirWZ
183

Страшна статистика: 78 відсотків старосамбірських випускників покидають школи уже серйозно хворими

Своїм першим розпорядженням голова Старосамбірської РДА Іван Грись призначив позаштатним радником з питань медицини (гадаємо собі, і не тільки) колишнього головного лікаря ЦРЛ Юрія Войтіва. З нього Іван Михайлович розпочав свою першу колегію РДА, і ми так само зробимо… 

ЮРІЙ Ярославович, коли слухалося питання соціально-економічного розвитку, попросив колег планувати розвиток не більше, ніж на три роки уперед. Бо нині виходить так, що ремонтуємо ФАПи, школи, а минає трохи часу і нема кого у селах ні лікувати, ні вчити. Ідею сприйняли, бо демографічна ситуація така, що хоч плач. Юрій Войтів навів прикру статистику. Торік у районі померло 1035 осіб, а народилося лише 578. Тобто, у 2018-му, вважайте, пропало два середнього розміру села. Якщо на початку двотисячних зберігалася тенденція до народжуваності і воно уже наздоганяло смертність, то зараз знову провал. Додав свого імер Добромиля Юрій Петрик. Виявляється, батьки дружно стали забирати дітей зі шкіл і переїжджати мешкати до Польщі. І це, зверніть увагу, не глухе село десь у горах, а комфортний Добромиль.

Ще одна цифра, у «виконанні» Юрія Войтіва нас приголомшила. 78 відсотків дітей, які закінчують школи, уже мають ті чи інші хвороби. І риторично запитав у слухачів на колегії: яке покоління народять хворі діти. Таке ж хворе – сам і відповів. Заговорити на цю тему змусило цікаве питання – підготовка до літнього оздоровлення школярів. Керівник управління соціального захисту Семен Цебакбадьоро доповів, що мають списки пільгової категорії дітей і попросили для них в області 150 путівок. І похвалився – це більше, ніж торік. Але ж колегія резонно задумалася над іншим: пільговики – це добре, а інші? Іншим влітку – корова, поле, сіно, бо батьки геть не мають грошей на якесь інше дозвілля чи подорожі. Дійшли висновку, що для «інших» треба закладати гроші у місцевих бюджетах і хоч якось влаштовувати оздоровлення дітей, аби той страшний відсоток – 78, бодай трішки зменшився. Керівник освіти Богдан Беницькийрозповідав владі, що торік доклали масу зусиль, аби запрацював відпочинковий табір у Стрілках, але він так і не запрацював. Думаєте, з якої причини? Треба оновити протипожежне господарство, а воно потребує  834 тисячі гривень. Чесно сказати, ми не знаємо, звідки беруться такі розцінки на ці послуги, але знаємо точно, що таких коштів на таку радість явно не буде. Зрештою, в Стрілках вчаться діти протягом року і якось же обходяться без пожежних сигналізацій і такого іншого. На оздоровлення дітей у освітянському бюджеті гроші не передбачають. Відпочинок за кошти батьків, як ми уже казали, теж справа примарна, бо перш за все батькам треба оплатити комунальні послуги, а вже потім їжа, одяг, лікування. Дозвілля на якомусь надцятому місці.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар