80 відсотків оплати бізнесової науки місцевих підприємців Юрій Доскіч вкладає у… нові робочі місця

SambirWZ
168

80 відсотків оплати бізнесової науки місцевих підприємців Юрій Доскіч вкладає у… нові робочі місця

Спочатку трохи політичних спогадів. Юрій Доскіч – львівський підприємець, виходець з наших теренів, балотувався до парламенту по гірському округу, і хоч друге місце у перегонах вважається почесним, але не у цій ситуації. У часі обіцянок виборцям він презентував кілька ідей. Одну з них виконав – подарував завідувачці очним відділом Самбірськрї  ЦРЛ Людмилі Кундис апарат імпортного виробництва. Це було простіше зробити. З іншою пропозицією горянам складніше, бо має пройти процес осмислення та переосмислення, зрештою, мають просто знайтися люди, які хочуть міняти своє життя.

ЮРІЙ Доскіч поїздив нашими містами та селами, оцінив ситуацію, у якій ми живемо, і вирішив навчати наших земляків бізнесовій справі. Невеличка ремарка: у нас на комерсантів ніхто нікого не вчив і не вчить. От був собі чоловік на якійсь роботі, потім його вигнали, скоротили, а чи самому не сподобалося, і пішов у бізнес: взяв шматок прилавка на ринку, чи магазинчик в оренду і став торгувати. Рівень провінційної комерції доволі банальний: навіз товару з Чернівців, накрутив вартість удвічі і продав – о, радість, є прибуток! Насправді, це не зовсім бізнес, і не зовсім те, чого хоче вчити земляків пан Доскіч. А хоче вчити успішності… При Львівській Політехніці діє міжнародна школа бізнесу і опікується нею професор університету Назар Подольчак. Там проходять вишкіл підприємці з усієї України, бо до науки долучили відомих українських та «імпортних» науковців і практиків зі світовим іменем. Раз у місяць слухачі приїжджають на кілька днів, слухають лекції, потім йде перевірка їхніх знань та практичне втілення ідей. Зрештою, науку ще ніхто не відміняв і так само, як іншим професіям, треба вчитися бути комерсантом. Після півторарічного студіювання слухач отримує диплом державного зразка, який шанують і на міжнародному рівні.

Про все це та інше Юрій Доскіч, професор Назар Подольчак розповідали зацікавленим минулого тижня на території Самбірського центру зайнятості. Крім нас, були і представники самбірських коледжів. Господар «біржі» Іван Тимців спочатку ввів нас у курс справи, зрештою, ми це зробили уже на сторінках газети, а потім виступали гості. З найцікавішого: наука платна, бо безплатного нині нічого нема – у всьому світі люди вкладають більше грошей у власний розум, ніж у харчі та одіж. Півторарічний курс обходиться студенту  у 6 тисяч євро. І такі суми страждущі знань справно платять. А тепер увага – якщо хтось зголоситься до навчання з Самбора, Старосамбірського, Турківського і Сколівського районів, то частину коштів оплачує фонд братів Доскічів. Слухач з нашого регіону вносить лише 20 відсотків вартості. Чому вносить? Бо, на переконання Юрія Доскіча, якщо навчання буде абсолютно безкоштовним, то набувач знань ставитиметься до нього будь-як, а має шанувати. І щоб не сталося так, що я, мовляв, з якогось там глухого села, але хочу стати неперевершеним бізнесменом, то ж нехай мене Доскіч вчить за просто так… Ми собі прикинули, що наші бойки не глупіші за інших і, якщо вся Україна приїжджає у Львівську Політехніку за розумом, то чом нам тут, майже поруч, не сягнути вершин комерційної благодаті? До слова, беруть на слухання людей, які вже чогось досягли у житті – мають свій примітивний бізнес, а хочуть мати більше, мають гідні ідеї, але не вміють чи не можуть їх втілити. Мають трохи грошей, але шукають партнерів для бізнесу в Україні чи за кордоном. Школа бізнесу все це дає. І, як сказав професор Подольчак, слухачі поміж собою уже наводять партнерство, їм допомагають знайти однодумців, вчать писати проєкти, шукають інвесторів і так далі… Одне слово, вигідна штука.

Але наш репортер, спілкуючись з львівськими гостями, вирішив розширити діапазон. Ті підприємці, які уже сіли на свій, нехай примітивний, але бізнес, мабуть, пошкодують грошей на науку. А от випускники шкіл та коледжів залюбки вчилися б за батьківські кошти, бо то є та категорія людей, яка ще спрагла знань, пошуку, ідей. Гості задумалися над цим і навіть казали, що їхали пропагувати один проєкт, а з’явилися інші наміри. Будуть думати над свіжими юначими програмами. Як підкреслив Юрій Доскіч, нині з десяти випускників коледжів лише один знаходить собі місце праці, усі інші, найімовірніше, купують квиток до Польщі в один бік…

І тепер головне, заради чого усе це розпочиналося. Слухач з наших регіонів, який вивчиться за «системою Доскіча», мусить згодом мати бізнес на нашій території, відкриваючи у нас нові робочі місця. Самі розумієте, 80 відсотків грошей вкладає Юрій Юрійович не стільки у бізнесовий розум горян, скільки в економічно-соціальний розвиток краю. Телефон для бажаючих в Міжнародну школу бізнесу 0677243273  – Олег Криса.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити