Футбол: якщо не розпочнемо 9 серпня, то не розпочнемо взагалі

SambirWZ
247

Футбол: якщо не розпочнемо 9 серпня, то не розпочнемо взагалі

Хто б міг подумати, що прийде такий час, коли про великий футбол у малому місті доведеться забути! Схоже, Самбір цьогоріч не побачить улюбленої гри зовсім.

З ОДНОГО боку, стадіон потрапив у когорту «Велике будівництво» – державну програму, якою щиро пишаються в офісі Президента, і виводити команди буде нікуди – хіба брати стадіони в оренду у сусідніх міст. А з другого боку – карантин вніс корективи у графіки турнірів. Про це заявив на пресконференції міський голова Юрій Гамар. Він розповів про те, які роботи уже виконують: добралися до другого поверху побутового комплексу для спортсменів, де будуть роздягальні, душові, кімнати для суддів і навіть кімната-музей знаменитого Лева Броварського, іменем якого названий стадіон. Болільникам – сучасним туалет. Аби для виконання певних робіт зайшла важка техніка і облагороджувала трибуни, треба знести старезне і уже непридатне для експлуатації приміщення спортшколи на вул. Коперника. Зрештою, це посміховисько давно чекає грейдера. Хоча для того, аби зрівняти його з землею, потрібне рішення сесія міськради. Щотижня на цьому об’єкті відбуваються наради представників влади, проєктантів, виконавців, бо всього на початках не передбачиш. Трохи пригальмувалися роботи через дощі, тому і остаточні терміни здачі в експлуатацію, ймовірно, зсунуться. Голова міста недавно мав розмову з головним тренером команди «Самбір» Володимиром Підкипняком. Домовилися, що навіть якщо цьогоріч турнір і не відбудеться, то тренерський склад залишається на наступний рік. Юрію Гамару імпонує підхід до тренерської роботи, який демонструє пан Володимир. Початок матчів буде залежати від продовження чи зняття карантину і обласної федерації футболу. Наразі керманичі футболу області перенесли відкриття сезону на 9 серпня і він має бути «за спрощеною» програмою. Але, прогнозує мер, якщо не розпочнеться того дня, то уже не розпочнеться у 2020-му взагалі. Команда є, команда готова до бою, навіть провела кілька пробних матчів, але початок сезону від спортсменів не залежить. Є міркування, що якщо ігри і розпочнуться, то їх палкі уболівальники зможуть бачити онлайн на своїх комп’ютерах. Звичайно, це хоч щось, але це зовсім не місцевий футбол з його емоціями.

Між іншим, з причин карантину під великим «знаком запитання» і святкування Дня міста, яке традиційно відбувається на початку вересня – Самбір чепуриться, приймає багато делегацій, молодь тішиться, бо приїжджають знакові гурти… Журналістам мер сказав, що цьогоріч були і дні народження міст-побратимів у Польщі чи Чехії, але тамтешні можновладці обмежилися лише привітаннями через телефон і на свято нас не кликали, бо коронавірус. Так само не будемо кликати їх і ми. Хіба би ситуація змінилася і пандемія зникла… Але тема Дня міста дала нагоду господареві ратуші поговорити про торічні спогади, коли закладали на святкування певні суми грошей. Ратушні економісти підрахували, що на одного жителя ця сума становила 15 гривень. Хіба, каже голова, містяни не заслужили розваг на 15 гривень? Ми собі подумали, що то була відповідь мера його опонентам.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити