А депутат – це влада?

SambirWZ
453
У понеділок ми вирішили попровадити експеримент, який видався нам цікавим, бо захтіли почути міркування людей. У соціальних мережах дали завдання:
«Панове, є тема! Дехто із щойно обраних депутатів місцевих рад пробує нав’язувати міркування про те, що влада у громадах – це голови, їхні заступники, працівники апарату, старости, тобто ті, які беруть гроші за владну працю. А от депутати, які працюють на волонтерських засадах, – це не влада, яка має нести відповідальність за справи у громадах. А як ви вважаєте: чи є депутати, яких ми обираємо на рівні з головами рад, ВЛАДОЮ, що так само відповідальна перед людьми?» Друкуємо відгуки, а вам робити висновки.

Ірина СЛАБІК: «Так, бо багато депутатів вибирались десятиліттями за схемою «по родині», але їхні виборці про них і не знають. А що казати про якусь таку діяльність…»
Андрій ФЕДЬКІВ: «Депутати – то недовлада. Як би то дико не звучало. Дехто правильно сказав: якби вони були на зарплаті, то несли б відповідальність за підписи, а так – просто прийти поговорити. Організація влади в місцевому самоврядуванні лишилася лише в теорії. Йшли, йшли і не дійшли. Депутат відповідає лише тим, що його, можливо, не оберуть. Але наш плебс голосує за телевізор, тому справжні деребати не переживають за свій плебісцит».
Михайло ЯДЖАК: «Думаю, що джерелом влади є громада. Всі решта повинні згідно з наданими повноваженнями, виконувати волю громади, а не бути такими собі «удільними князьками» і наживатися на тому, що їм не належить».
Орест ДАНЧЕВСЬКИЙ: «Нормальний розподіл влади по гілках».
Любомир ХАПКО-КУЛЬЧИЦЬКИЙ: «Найбільшої шкоди громаді за останні десятиліття завдали представники депутатського корпусу і виконавчого комітету різних скликань з деякими чиновниками. Велика кількість комунальної власності, яка мала працювати на добробут громади, стала їх приватною…»
Олег ХРУНИК: «Депутати – також влада»
Ксенія Самбір: «Депутати повинні бути відповідальними за рішення, які приймаються на сесії ОТГ».
Любомир Хапко-Кульчицький – Ксенії Самбір: «Мають щорічно звітувати перед громадою. Ксенія Самбір: «Так, обов’язково».
Любомир Хапко-Кульчицький: «Але вони беруть приклад з міського голови…» Ксенія Самбір: «Кожний депутат повинен відповідати сам за себе, якщо він сумлінно працював на громаду, яка його обирала».
Леся СІЛЕЦЬКА: «Все залежить від громади, наскільки вона вимоглива до місцевої влади і обраних не завжди вдало депутатів. Як приклад хочу назвати Стрілківську ОТГ».
Володимир Кульчицький: «З одного боку, наявність депутатства як такого слід трактувати як прояв демократичного суспільства, разом з тим-це кругова колективна порука і жодної відповідальності. Громада може і має право спитати зі своїх обранців, проте, цього не робить. Преміювання голови та його свити проголосовано аж 5 років наперед. Якщо громада вважає, що це правильно – значить так має бути. Всі заклики щодо депутатів носять загальний характер, тобто кожен готовий погавкати, але не на свого господаря. Ви, шановні виборці, що – не знаєте хто краде? Дуже добре знаєте, проте, частина з вас отримали “мзду” і тепер вам велено мовчати, діватися вам нікуди. Щодо професійності депутатів – жодного коментаря, бо немає про що».
Ось таке у нас вийшло опитування громадської думки, хоча ми сподівалися на ширший аспект. Радше всього, діяльність депутатів місцевих рад людей не надто переймає… Хоча навіщо такі депутати, які приходять лиш на сесії, щоб проголосувати, або не проголосувати за ті проєкти, які їм пропонують, і поділити кошти матеріальної допомоги поміж виборцями з депутатського фонду. Або депутати, які вирішили, що вони мають лише контролювати ту владу, яка за роботу гроші бере…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар