А вчитель трудового навчання, вивчившись  заочно, директором школи може бути?

SambirWZ
457
Магістр-технолог-дослідник, очоливши Нижанковицький храм науки, найперше побачила вкрай занедбані будівлі
Ми не сумнівалися, що до теми призначення директора у Нижанковицьку школу, доведеться повернутися. Тема ж бо надто дратівлива. Керівником навчального закладу стала людина, яка не має вищої педагогічної освіти. Для нас це дивно, дивно і для деяких нижанковичан, які власне й розповіли нам про це, хоча нічого незаконного нема, просто всі звикли, що вчителями має керувати вчитель..

Жодним чином не хотіли принизити репутації людини, яку призначили. Проблему загострювали на тому, що директором стає людина, яка не має педагогічної освіти. Хоча може і це не проблема. Тепер в тренді в інших галузях те, що начальником може бути не фахівець, а менеджер. Наприклад, на Старосамбірщині цілком серйозно дискутують тему, що головним лікарем не обов’язково має бути лікар, а бізнесмен. 

Мали ми розмову і з новою директоркою Мар’яною НОДЖАК. Ми ще перший раз писали, що в Добромильській міській раді її характеризують як молоду, креативну, активну людину і ми цьому не перечимо. А розпочала свої коментарі не з призначення, чи з освіти, а з господарки школи. Розповіла коротко – системи опалення нема, на покрівлі, яка тече, ростуть дерева, фасад облізлий, все в середині потребує капітального ремонту.

На підтвердження, нашій редакції передали фото, які друкуємо. Згадувати когось навздогін не дуже хочеться, але питання залишається – чому храм науки у селищі, найближчому до Європи, в такому жалюгідному стані? Попередня директорка не бачила? Влада не бачила? В селищі навіть дороги встелені бруківкою, в селищній раді – євроремонт, а школа – наче сирота. Пригадую, свого часу заклад активно співпрацював з Америкою, навіть посол заокеанської держави приїжджав – це створювало якусь ілюзію, наче все гаразд… Ну, але це уже історія. Мар’яна Ноджак, здається, розпочне з господарки.  

А з приводу того, на кого вчилася, то директорка сказала, що є магістром, технологом-дослідником, справді закінчила ветеринарний університет, чим дуже пишається. У неї 11 років педагогічного стажу, проходила різні курси, у тому числі і з педагогіки. Може закінчити і педагогічний виш. Додала цікаві міркування, мовляв, якщо вчитель заочно закінчив факультет трудового навчання, то вже готовий директор школи?.. Щось в тому є… Ми нарадили пані Мар’яні найближчим часом зустрітися з батьками школяриків, розповісти про свої наміри та плани, зрештою, про свою освіту. 

…З пані директоркою у соціальних мережах ми стали друзями.

Роман ІВАНЧУК.  

Вас це може зацікавити

1 коментар

Віктор Товстюченко 01/08/2021 - 19:33

Дуже тендітно проведене порівняння з попереднім директором. Я би за такий розвал приміщення школи призначив аудит. Переконаний, багато чого знайшли би для слідчих. А щодо освіти директора, то наш президент теж немає відповідної. Проте, голосів на виборах набрав історично неперевершено.

Reply

Залишити комментар