Бійтеся змій!

SambirWZ
121
Вже друга половина липня, а ми ще про змій не говорили. Так ось, вони є, вони кусаються і кладуть людей до лікарні. У селі Лопушно Самбірського району 30-річного чоловіка вкусила змія. Чоловіка лікують…

До Турківського шпиталю поклали мешканку с. Верхнє Висоцьке, 1987 року народження, яку на присадибній ділянці атакувала змія. Аналогічна ситуація виникла і в с. Вовче… Житель Турки, 2007 року народження, теж став жертвою рептилій. З Багнуватого привезли в лікарню після укусу жінку, 1959 р.н.

Статистика невтішна, а тому на всяк випадок прочитайте далі… Плазуни є дуже чутливими до вібрацій – вони чують рухи людини навіть на великій відстані. Тому якщо ви натрапили на змію, в жодному випадку не починайте різко втікати, не робіть різких рухів. Просто замріть і чекайте, адже змія не побачить нерухомий об’єкт і згодом відповзе.

Як вберегтися від укусів змій? Одягайте відповідне вбрання: високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які необхідно заправити в черевики. Перевірте місце відпочинку. Перш ніж сісти на траву, камінь, колоду, пошарудіть або постукайте палицею, щоби налякати змію. Не торкайтеся неперевірених об’єктів, бо змії часто ховаються під каменями, поваленими стовбурами дерев, скиртами сіна, трухлявими пнями.

При укусі змії необхідно пам’ятати такі правила першої домедичної допомоги: забезпечте спокій та мінімум рухів постраждалого, давайте постраждалому багато рідини (вода, чай), при укусах у кінцівку знерухомте її за допомогою імпровізованої шини (палиці, дошки), накладіть на місце укусу чисту, стерильну пов’язку, якщо ви бачите, що отрута викликає параліч м’язів, відразу накладіть тісну пов’язку вище місця укусу.

Львівщина є лідером серед регіонів Україні за кількістю постраждалих від змій.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар