Чому падають береги Дністра?

SambirWZ
872
Не так давно у вашій газеті була публікація з приводу початку робіт з берегоукріплення в мікрорайоні Ралівки та самбірської території, починаючи від підвісного мостика на Задністря і закінчуючи металевим Ралівським мостом. Я як корінний самбірянин маю з цього приводу власні міркування. Не знаю, чи їх почують, але не можу змовчати.

Отож, початок серйозної проблеми на Дністрі розпочався у дев’яностих роках зі зміни русла річки Чуківка, природній шлях якої був через «виставку» у напрямку другого моста (там, де колись була АЗС). Так ось, Чуківка, яка збирає велику кількість дощових вод, під прямим кутом скидується у Дністер і це збиває русло Дністра у бік самбірського берега. То не є неприродно, аби ріка в ріку впадала під кутом 90 градусів. Природа вимагає плавності… Я вважаю, що річка повела себе саме так, бо свого часу ралівська сільрада видавала плани під забудову у поймі річки Чуківка…
Станом на сьогодні, все, про що сказав вище, спричинилося до того, що некерований Дністер почав нищити берегоукріплення з боку Самбора. Це справді створює великі проблеми. Не кажу уже про людські присадиби – там невдовзі можуть подати лінії електропередач. Я знаю, що влада виділила певні суми грошей на початок робіт з будівництва дамби. Але яким би не був початок цих робіт, поки не врегулюємо русло Дністра, нічого не вийде. Я невеликий фахівець у цій справі, але як на мене, спочатку треба вирівняти та поглибити русло Дністра так, щоб вода проходила вільно і без затримки, як це було колись. Пригадую, що в шістдесятих роках минулого століття русло Дністра щорічно чистили і поглиблювали. Працювали два грейферні екскаватори, які з весни до осені працювали на відтинку шляху від водоканалу до Ралівського моста. Під ним була така глибина, що ми, молоді люди, стрибали вниз і не могли дістатися до дна. Чому під мостами була глибина? Та тільки тому, щоб забезпечити максимальну прохідність води у час паводків. Пам’ятаєте минулі стихії, коли заливало Ралівку? Та власне тому з заливало, що не було прохідності великих вод під мостами.
Я переконаний у тому, що всі проблеми з берегоукріплення Дністра виникли не сьогодні, це – результат бездіяльності усіх попередніх влад як міста, так і району. І тому нині, аби впоратися з цією бідою, потрібен комплексний підхід і навіть з участь науковців. Окремої теми та уваги заслуговує і чистота Дністра. Я уже не буду казати нині, хто і що скидує в річку – фекалії. І цю проблему треба вирішувати комплексно разом з береукріпленням та чистотою річки. Якщо ми упустимо проблему нині, то наших нащадкам аукнеться так само, як аукнулося нам нині падіння берегів в мікрорайоні «липки».

Мар’ян САРАХМАН.
Житель м.Самбора. 

Фото: galinfo.com.ua

Вас це може зацікавити

Залишити комментар