Чому Василь Курій написав заяву про вихід з депутатів райради у той час, коли Віталій Кімак «пробивав» «світле майбутнє»…

SambirWZ
176
Спочатку депутат Самбірської районної ради Василь КУРІЙ склав мандат, а потім у соціальних мережах обґрунтував свій вчинок… Громада вирішила довірити йому свої інтереси, проте, чоловік, мабуть, розчарувався. Раніше ми повідомляли про те, що начебто хотів бути чи то головою цієї ради, чи то заступником, але не склалося…

ТЕПЕР, у його розумінні, ця рада є «фейковою», непотрібною і ще раніше закликав колег передати якнайхутчіш усі комунальні об’єкти, які слід передати громадам, і розбігтися в різні боки, не морочити людям голови радою, яка нічого не вирішує, а на її утримання потрібні гроші. Ну, що вам сказати? Є два варіанти: або ці райради, створені на території України, доведуть свою актуальність і стануть таким собі координаційним органом в діяльності об’єднаних громад, або, якщо законотворці відчують, що такого самоврядування не треба, то й спишуть його в історію навіть без ініціативи одного окремо взятого обранця… Василь Курій, покритикувавши Самбірську райраду, вважаємо, вчинив чесно – достроково написав заяву про відставку – не буде ж сам себе ґвалтувати на плідну працю.

Ми залюбки повірили б відвертості та чесності Василя Курія, який склав мандат ради, яку він вважає зайвою, якби не одна пікантна деталь. Всі його пояснення, не виключено, мають інше підґрунтя. З’ясувалося, що пан Курій недавно увійшов до складу виконкому Стрілківської сільської ради. Законодавець передбачив таку ситуацію, у яку потрапив Василь Васильович, і заборонив суміщати два поважні представництва. Юристи сказали нам, що пан Курій, увійшовши до владного органу у Стрілках, просто не може бути депутатом районної ради. Може то і є істинна причина демаршу зі Самбора?

До слова, підставляти плече рідній Стрілківській громаді – це благородно. Ми пам’ятаємо, що саме пан Курій був одним із тих депутатів Старосамбірської районної ради попереднього скликання, який дуже активно відстоював створення окремої Стрілківської територіальної громади. Тепер нехай допомагає втілювати в життя людські мрії. Нам стало відомо, що членом виконкому Стрілок став ще один депутат від такої ж, як у пана Курія партії «Громадянська позиція», Василь ГРИЦАК, проте, як повідомили нам у Самбірській районній раді, заяви ще не подав. Порушення законодавства у цій частині тягне на адміністративну відповідальність і включення в реєстр осіб корупціонерів. Тому позбутися мандата райради депутат був просто зобов’язаний. Бачите, як воно все серйозно, а ми тут на рівні обивателя про «фейкові» ради теревені гнемо… Треба сказати, свого часу таку катавасію мала депутатка Самбірської райради з Нового Калинова. Були навіть судові дебати, але жінці все одно довелося скласти повноваження і віддати мандат.

Заява про втрату одного «штика» в райраді зявилася, до речі, у той самий час, коли голова Самбірської райради Віталій КІМАК був у столиці і мав разом з кількома колегами предметну зустріч з урядовцями та нардепами з приводу діяльності райрад. Віталій Володимирович поділився з «Високий Замком» своїми міркуваннями:

-Продовжується реформа децентралізації, яку в Європі визнають найбільш успішною. Створений базовий рівень – ОТГ, настав час наповнити змістом рівень району. Як ми на місцях, так і в Києві, розуміють, що одна громада не може самотужки впоратися з усіма сучасними викликами. Наприклад, вивіз та утилізація побутових відходів, водопостачання, екологія, ремонти доріг та інше. Після того, як ми передали усі повноваження в ОТГ, спостерігаємо, як закриваються деякі установи, наприклад, відділення лікарень, спортивні школи, дитячі будинки та інші соціально важливі заклади. Причин є дві: або громада не спроможна їх утримувати, або для керівника території це не пріоритет. Саме для таких проблем в Європі існує практика створення місцевого самоврядування на рівні району. Адже обираються до ради представники громад для того, що разом вирішувати спільні проблеми.

Я був у Києві разом вісьмома представниками райрад України. Нашими слухачами були фахівці Мінрегіонбуду та Комітету з питань місцевого самоврядування. Ми озвучили ті проблеми які уже існують. І нас почули. Я зокрема запропонував, щоб райради отримали державну дотацію з Києва на утримання мінімальної кількості працівників апарату – 8-10 осіб. Такі дотації є в країнах Європи. Ми не будемо відбирати ті податки, які йдуть в ОТГ. Райради мають стати суб’єктом співробітництва громад на законодавчому рівні для координації зусиль та підготовки спільних проєктів. Райрада залишається тим чи не єдиними органом, який здійснює контроль за діяльністю адміністрації і це вигідно буде, у тому числі й ОТГ… Домовилися з урядовцями створити з приводу сучасних проблем робочу групу при підкомітеті Верховної Ради з числа голів райрад і представників громад. І ця робоча група має напрацювати нові повноваження, які вивершаться у новому законі про місцеве самоврядування.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар