Чи справді у Хирові польським ремонтникам палиці в колеса вставляли?

SambirWZ
113
Інтернет – кладова найрізноманітнішої інформації. От у тій мережі ми і «виловили» тему, яка здалася нам сенсаційною. Мовляв, в новоствореній Хирівській ТГ, стався прецедент міжнародного рівня. Самі розумієте, на «міжнародного рівня» годі було не зреагувати… Мова про дорогу державного значення Нижанковичі-Самбір-Стрий, яка вже декілька місяців ремонтується за кредити, які Україні в 2016-му році надала республіка Польща. Цей кредит впродовж 4-х років був заморожений міністерством фінансів України. Таку новину розповсюдив активіст місцевої громади Василь ЗАТВАРСЬКИЙ (типове для гірського регіону прізвище).

Дорога вже більше двох десятків років не бачила капітального ремонту і аж в квітні минулого року у людей з’явилася надія. Бо саме тоді уряд України погодив внесення змін до Податкового та Митного кодексів України і розблокував використання кредиту у розмірі 100 млн. євро на розбудову 5-ти КПП та 5-ти доріг державного значення, до яких ввійшла і ця траса… Роботи розпочалися в березні, а місцеві жителі не тямили від щастя. Підрядником з виконання робіт стала польська компанія Drog-Bud, яка привезла власну техніку та ще й почала працевлаштовувати місцевих жителів на роботу.
«Органи місцевого самоврядування не мають жодного відношення до таких категорій доріг. А Хирівській ОТГ, як і всім громадам через яку проходить дана дорога, залишилося лише забезпечити польському підряднику безоплатну земельну ділянку для тимчасового використання, щоб було де розташовувати техніку та будівельні матеріали. Однак, як зазначають місцеві жителі, проблеми почалися після зустрічі представника польської підрядної компанії Drog – Bud з місцевою владою Хирівської ОТГ», – додає Василь Затварський.
Замість того, щоб надати безоплатно земельну ділянку польській стороні місцеве керівництво почало вимагати від поляків сплатити кошти за оренду землі за стоянку польської техніки на території Хирівської ОТГ та сплатити за туристичний збір.
Зрозуміло, що таким чином місцева влада хотіла обманути представників нашого західного сусіда і неправомірно заволодіти грошима у власних цілях. Це обурило не лише польську компанію, яка навідріз відмовилася платити ані жодного злотого, але найбільше такий ганебний вчинок розлютив жителів Хирівської ОТГ. «Нам стидно дивитися в очі полякам, які приїхали до нас і за свої гроші роблять нам дорогу, а в нас тут таке позорище твориться в міській раді, тому ми будемо звертатися в усі ЗМІ і в прокуратуру Самбірського району, щоб нас почули і не дозволили перешкоджати роботам по ремонту нашої дороги!» – кажуть місцеві жителі.
Ось така нестандартна новина, на яку ми як представники ЗМІ не могли не зреагувати. Позаяк треба було шукати істину, звернулися до чиновників Львівської ОДА, які відповідають за ремонт доріг. Спочатку нам усно повідомили про те, що про такий «міжнародний скандал» нічого не чули, а потім взагалі перестали реагувати наші дзвінки. Зрештою, ми не заспокоїлися і звернулися до найближчої нам влади – Хирівської. Заступник голови громади Олег ПУХАР сказав, що усього того, про що ми щойно розповіли, нема у принципі. Це чиясь вигадка, на яку просто не варто реагувати. Про якого Василя Затварського йде мова, пан Олег теж не знає. Тут уже ми самі розгубилися… Якщо справді ця новина є банальним фейком, то кому вона вигідна? І що це за такі жарти в інформаційному полі? Хоча, допускаємо й інше – якщо автор сенсації існує, то нехай зголоситься…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар