В районній раді інакше подивилися на COVID

SambirWZ
242

В районній раді інакше подивилися на COVID

У понеділок засідала президія Старосамбірської районної ради з приводу питань медицини. Про підсумки роботи нам розповіла голова ради Тетяна Терлецька. Спочатку з приводу легшого питання, точніше, дуже складного, але вердикт безапеляційний.

Старосамбірська РДА як розпорядник бюджетних коштів негайно має виплатити, згідно з програмою райради, зарплату фельдшерам малокомплектних ФАПів. Нагадаємо, села, які утримують менше 700 осіб, уже не заслуговують на те, щоб їхні медичні заклади фінансувала держава. Держава сказала: хоче мати фельдшерів, утримуйте місцевим бюджетом. А РДА не хоче, комизиться, мовляв, закривайте заклади. Закрити – найпростіше, переконані депутати.

Інше питання – боротьба з коронавірусом. Члени президії вважають, що в райдержадміністрації не було жодної концепції щодо запобігання поширенню вірусу, хоча є резервний фонд, кошти якого можна було використати на найбільш нагальні потреби. Відчувається відсутність комунікації з населенням з боку адміністрації. У районі великі проблеми з тестуванням, нема відповідної лабораторії і аналізи возять у Стрий чи Новояворівськ, а кількість заслаблих постійно зростає. Нема і концепції того, як лікуватися людям, які підхопили вірус. Рудки заповнені і куди звертатися? І нарешті, вкотре наголошують члени президії, адміністрації треба було давно і відразу ставити питання перед ОДА про те, щоб гірський район мав свою відповідну лабораторію, бо станом на зараз, складається враження, що ми просто наздоганяємо поїзд, який уже давно поїхав.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити