Аврал! Дністер ковтає береги Набережної

SambirWZ
196

Аврал! Дністер ковтає береги Набережної

Дністер підступно ковтає береги поблизу вулиці Набережної у Самборі. До хат, певна річ, не дійде, бо не дадуть – в авральному порядку проблему зніматимуть. А от те, що річка забирає те, що восени ще коні орали, то, знаєте, не жарт.

Років п’ять тому наша газета уперше вдарила на сполох – приходив літній пан до редакції, показував купу паперів – листування з розмаїтими чиновниками, і просив створити громадську думку з приводу точених берегів. Мусимо визнати, що погодилися з чоловіком і навіть написали у «Високому Замку» радше з поваги до відвідувача, бо не сподівалися, що мине так мало часу, а проблема стане нагальною. Стала нинішньої весни, хоча, той підйом води, який зафіксований минулого тижня, – це ще не паводок, це так собі – сопельки. Ще Турка зі своїми глибокими снігами у Самбір не текла…

Місцеві мешканці згубили спокій, ударили в набат і втішилися відповіддю з ратуші, мовляв, будемо звертатися в обласну раду, бо гроші має давати обласний природоохоронний фонд. Скаржники втішилися, але ми б не поділяли їхню радість, бо, радше всього, гроші того рятівного фонду уже поділені на рік нинішній, але навіть якщо щось і буде, то поки дочекаємося рішення, виб’ємо кошти, напишемо проектно-кошторисну документацію, яка має пройти експертизу, поки майстри візьмуться до праці, мине дуже багато часу. І невідомо, як себе поведе за той час Дністер… Мушу пригадати паводок 2008 року у Старому Самборі. Хто б міг подумати, що такий собі неглибокий Дністер скрутить ледь не у баранячий ріг колію і загрозливо добереться до будівель. Веду до того, що Дністер може ставати безглуздим.

Після одного з паводків у Самборі держава виділила гроші на укріплення берегів. Ралівка своє скористала і вибудувала дамбу, яку, щоправда, ще треба доробляти. А місто тим часом добре заасфальтувало Набережну за протипаводковий кошт. Асфальтівка – це чудово, до речі, досі тримається, а от берегоукріплення нема і річка поволі і підступно нищить землю Самбора. Важко твердити, чиїм коштом будуть впихати русло у безпечні рамки, але владі Самбора нині не позаздриш: уже у трьох місцях – останні факти, провалюються вулиці Мазепи, Січових Стрільців, Валова. І ці провалля висмокчуть добру копійку.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар