А в Івана Голубця своя правда про сміття

SambirWZ
223

А в Івана Голубця своя правда про сміття

В Слохинях упіймали сміттєвоз – екологи кажуть, що незаконний

Минулого четверга державні інспектори за межами села Слохині зустріли сміттєвоз, який незаконно розвантажував тверді побутові відходи на землях запасу Слохинівської сільської ради в урочищі «Широкі стаї».

Як пише один із сайтів, автівка належить комунальному підприємству «Смерічка» міста Хирів. Екологи запросили поліціянтів. Начальник Старосамбірського від-ділення поліції підполковник Сергій Захарчик підтвердив факт зупинки сміттєвоза. Складений відповідний акт, екологи відібрали проби твердих побутових відходів на аналіз. У залежності від результатів експертизи поліція буде приймати  рішення.

Нагадаємо, протистояння громади села Слохині та влади Хирова має свою історію.  Так повелося, що сміття із Хирова возять у Слохині роками. Попри те, міська влада Хирова на місці відходів не проводила жодних природоохоронних заходів та не має ніяких дозволів на захоронення у цьому місці відходів, пише сайт, а мер Хирова Іван Голубець маніпулює грудневим дозволом громади села винести питання на розгляд сесії сільської ради. Сільрада ніяких рішень не приймала та жодних дозволів не давала. Згодом зібрали 255 підписів жителів Слохинь, які виступають за категоричну заборону захоронення хирівського сміття на своїй території. Звернення надіслали у всі інстанції від Києва до Хирова. Голова Старосамбірської РДА Петро Назар, очевидно,  повівся на маніпуляцію хирівського мера і пише про «форс-мажорні обставини», «довготривалий час виготовлення документів» і…, як кажуть у народі, «про дерев’яні іграшки та важке дитинство». Розтлумачимо голові райдержадміністрації, що мер Іван Голубець на посаді третю каденцію поспіль і завжди у нього «форс-мажор», і не тільки із сміттям, констатує Інтернет-сайт.

Додамо від себе: проблема справді давня і дивна. Безперечно, кожне місто зі своїм мером мусить мати полігон, причому законний. Бо інакше виходить так, що один господар має гарну хату, а у виходок ходить до бідного сусіда. Непорядок! Але якщо вже людський поголос чи активісти б’ють на сполох, то треба з тим щось робити… Якщо один окремо взятий мер не може дати собі раду, то екологи ще довго будуть поповлювати бюджет штрафами. Видається на те, що навіть якщо з посади Іван Голубець і піде колись, то це не значить, що в місті з’явиться своє сміттєзвалище…

Поруч з тим, говорити про Голубця без самого Голубця якось не пасує. Ми зателефонували йому і почули розповідь про те, що був екологічний інспектор і «печінки виїдав»… Якщо до «поїдання печінок екологами» Іван Ярославович звик, то нам пояснив, що так історично склалося, що міське сміттєзвалище там з 1961 року. Нам та екологові говорив, що з радістю і давно б відкрили міське звалище у себе, але Хирів не має жодного вільного квадратного метра землі і активісти про це знають, а тому – на яку землю виробляти документацію? Полігон у Слохиняк, твердить мер, зараз значно кращий, ніж в інших містах району. Погодився з тим, що так чи інакше, комунальники і надалі його доглядатимуть… Коли справа зайшла в тупик, відбулися збори громади Слохинь, а відтак і сесія. Це було в грудні і Хирову дозволили вивозити сміття, не вказавши термінів. Водночас поставили вимогу прикрити старе звалище, яке на горбочку, аби вітер сміття не носив. Зараз непотреб вивозять у видолинок (вітру менше), а ця місцина від старого звалища якихось 100-150 метрів. І сиплемо сміття там, де громада вказала, каже пан голова. А заразом розповів, що окремих активістів у цій темі цікавить більше не екологія, а певні меркантильні інтереси. Іван Голубець розповів, у чому справа, але виключно для нас.

Ми розповіли вам про дві правди, а ви вже обирайте, котра вам більше до лиця.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити