«Авіценна» на Шпитальній – ще один крок до приватної медицини, гадаємо, медицини вищого рівня

SambirWZ
371

«Авіценна» на Шпитальній – ще один крок до приватної медицини, гадаємо, медицини вищого рівня

Якихось півтора року вистачило будівельникам, аби звести на вулиці Шпитальній сучасний медичний центр. Скажу відразу, такої фешенебельної споруди Самбір ще не мав. Не буду описувати, її просто треба побачити. Зрештою, і всередину «Авіценни» зайти… Назву господарі взяли доволі промовисту, бо, якщо хтось не знає, Авіценна – перський вчений-енциклопедист, філософ, лікар, хімік, астроном, теолог, поет і просто геній медицини. Є надія, що там працюватимуть нові авіценни.

ТРЕБА сказати, що цей комплекс – батьківський подарунок директора ТзОВ «Ринок- Сервіс» Івана Деньковича своїй дочці Наталії та зятеві Андрію Ханасам. Хоча це так само і подарунок містові… Тому міський голова Юрій Гамар, перетинаючи стрічку, а потім виступаючи перед першими гостями центру, так і сказав: кожне місто повинне мати свої родзинки, які прославлятимуть його і робитимуть відмінним від інших. «Авіценну» він назвав такою родзинкою і за зовнішніми ознаками, і за «начинкою»… Наталя Ханас займатиметься тут косметологією, а її чоловік Андрій Ханас – стоматологією. Тут буде рентген-кабінет, хірург – відомий фахівець Юрій Бандура, а ціле крило займатиме знана на наших теренах львівська фірма «Медіс». Як похвалився під час новосілля керівник «Медіса» Андрій Петрух, його дітище на ринку надання послуг уже рівно 20 років, а у Самборі – 10. Колектив, який тепер буде працювати біля самісінької лікарні, славиться тим, що грамотно і точно провадить усі аналізи і обстеження. А за словами Андрія Васильовича, точність аналізів – 70 відсотків успіху.

Гостюючи на цьому святі, ми подумали собі про те, що такі приватні центри виростають довкола доброї і старої лікарні недарма. Як би там не було, але і медикам ЦРЛ пора б відчувати, що конкуренти уже поруч. Платні послуги в медицині стають нормою, зрештою, так є у цілому світі, а Самбір нічим не гірший. Інша справа, що одні і ті ж лікарі влаштовуються і на своїй приватній території, і на державній. Проте, варто розуміти, у приватних структурах, де люди платитимуть конкретні гроші, рівень надання послуг має бути в рази вищим… Ми собі думаємо, що «Авіценна» – не останній приватний заклад, що запрацював біля лікарні, але наразі єдиний за своїм призначенням.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар