Адресні компенсації пільговикам на транспорті будуть уже в липні?

SambirWZ
172

Адресні компенсації пільговикам на транспорті будуть уже в липні?

Те, про що так довго говорили, про що мріяли перевізники, здається, починає збуватися. Мова йде про пільговиків на транспорті. Витрати на їхнє перевезення, як правило, компенсували місцеві бюджети, обліку у цій справі було обмаль. Кошти йшли автопідприємствам немалі, однак самі перевізники твердили, що і цього мало, бо пільговиків багато. То був вічний конфлікт поміж водіями та пасажирами. Власне, уперше ми писали про імовірну монетизацію пільг зі слів керівника Самбірського АТП-14608 Івана Романяка, який коментував цю ситуацію доволі обережно, мовляв, не знати ще, чи так буде…

І ось, з 1 липня у Львові почнеться експеримент із монетизації пільг. Він триватиме півроку і, якщо стане успішним, з 2018 року пошириться на всю Україну. Такі міркування висловив міністр соціальної політики України Андрій Рева, хоча не уточнював, чи експеримент буде стосуватися лише Львова з його маршрутками, чи області загалом. Цікаві цифри, які він наводив. На пільгові програми використовують до 15 мільярдів гривень у рік і для бідної держави такі суми є занадто великі. За його словами, “єдиний вихід із цієї ситуації – монетизація, тобто, грошова компенсація кожному пільговику замість надання пільг у натуральному вигляді”. За задумом, вже з липня пільговим категоріям громадян будуть компенсовувати витрати на проїзд у певній сумі, хоча механізму: як це має відбуватися, владні мужі ще не придумали. Так само, як не можуть визначитися: то буде для всіх пільговиків, а категорій є дуже багато, чи для окремих. Не виключено, що такі питання кожен регіон буде вирішувати самотужки, бо пільги стали надто великою розкішшю у занадто бідній державі.

Керівник автопідприємства Іван Романяк розповів у п’ятницю “Високому Замку” про те, що перевізники Львівщини зустрічалися того дня  з головою ЛОДА Олегом Синюткою. Якщо проект “І липня” не запрацює, бо всіляке може бути, то саме з цього числа обмежать кількість пільговиків, які мають право на безкоштовний проїзд. Що стосується компенсацій за перевезення пільговиків до середини літа, то вартість проїзду будуть віддавати шоферам місцеві чи обласний бюджет.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар