А Комарно – то Самбір?

SambirWZ
185

А Комарно – то Самбір?

Активісти пошпигували за місцевим сміттєвозом і викрили шахрайську схему

«Штрих-пунктиром» повернемо вас і сміттєву історію по-самбірськи. Депутати прийняли рішення приймати й надалі львівське сміття. Повстав народ. Мер Юрій Гамар цофнув справу взад, аби не ворохобити земляків і видав розпорядження, яким зобов’язав керівника комунального підприємства «Об’єднане» Євгена Кваса припинити прийом іногороднього сміття. Активісти не повірили і біля «Омеги» облаштували блокпост, повз який не прошмигне на полігон жодна підозріла автівка.

ЧУЖАКИ, здається, не їхали, але виникла проблема з сміття зі Самбірського району. Бо активісти вирішили, що під статус «іногородні» підпадають і селяни Самбірщини, а тому виникали затори і для комунального підприємства Володимира Коваліва, про якого навіть на сесії міськради натякали, мовляв, під виглядом районного сміття возить звідкись іногороднє – не знаємо, за руку не лапали… Були перемовини, у тому числі і з участю голів ОТГ та районних очільників і міського голови. До чого домовилися, ми не дуже допитували…

А минулого тижня була подія, що враз стала топ-темою у соціальних мережах.

Активісти помітили вантажівку-сміттєвоз (номерні знаки ВС 4704 ВВ), яка належить СКП «Об’єднане», дорогою до Львова. Миттєво зреагували і вирішили простежити. Машина заїхала у Комарно Городоцького району (!!!), де забрала сміття і під виглядом самбірського мотлоху хотіла вивантажитися на Самбірському сміттєвому полігоні. Активісти зупинили, викликали поліцію. На всіх парах туди відразу прибув Євген Квас. Він розповідав активістам, що має угоду на вивіз з Комарно сміття. «Але, напевно, пан Квас разом з паном Гамаром забули, що угоди СКП «Об’єднане» може затверджувати виключно сесія міської ради!!! А сесія цього не зробила. Тут пряме порушення законодавства та корупційна складова, адже гроші, які проплачують за вивіз сміття, незаконно надходять до СКП», пишуть активісти у соціальних мережах.

Якщо наша машина справді була у Городоцькому районі, значить Євген Квас, який мав припинити прийом іногороднього сміття, згідно з рішенням мера, в носі (чи в іншій частині тіла) видів і розпорядження Юрія Петровича і, мабуть, самого Юрія Петровича. Якщо пан Гамар знав про комарнівське сміття і не реагував, то для очільника громади це щонайменше – цинічно. Але з тим питанням нехай поміж собою самі розбираються – це ж мер, перейнявшись глибокою довірою до львів’янина Кваса, призначив його на посаду… Тепер так виглядає, що пан Квас керує паном Гамаром, якщо усупереч відомому антисміттєвому розпорядженню ратуші, чужий непотреб таки їде. Тут пахне не стільки корупцією, скільки банальним шахрайством… І ті люди ще мали мужність підозрювати Ковалівих у тому, що начебто чуже сміття возять… Якщо ви думаєте, що «батьки» міста загніваються, наприклад, на дирекцію комунгоспу, то, певно, ні. Радше будуть злитися на активістів. Пан Квас, коли таємне стало явним, пояснював блокувальникам, що він з Комарно має угоду і наповнює комунгосп грішми. Та такі ж угоди є і зі Львовом, але на даний час призупинені. І взагалі, невже зі Самбора вивезли усе сміття так сумлінно, що навіть свої автівки висилають у Комарно.

Подейкують, пан Квас отримав до дня комунальника грамоту міської ради. Видно, заслужив за кілька місяців нелегкої праці…

На прес-конференції у понеділок мер не поділяв нашої стурбованості комарнівським сміттям. Але про це наступного разу, як і про брифінг активістів на блокпості біля “Омеги”.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар