А мільйони, виявляється, є!

SambirWZ
157

А мільйони, виявляється, є!

Не знаємо, вірити, чи ні, але джерело інформації начебто надійне. Обласні фінансисти проаналізували, скільки грошей є на рахунках в органах місцевого самоврядування.

Парадоксально, але найбільше невикористаних коштів має Самбірська міська рада – 13 мільйонів гривень – це зрозуміло, бо то місто і центр підприємництва, а Бабинська ОТГ – понад 8 мільйонів. Це ті кошти, які можна було використати торік з користю для громад, однак вони залишилися незадіяними. Невже у місті та Бабинській громаді все так добре, що навіть зароблені податками гроші нікуди не вклали? До нас зверталися бабанчани, називаючи цю цифру, з проханням якось вплинути. Ми казали, що там з головою ОТГ певні ситуації, але чули у відповідь резонні слова: працює секретар…

Але є і добра новина – ці кошти переступили межу 2018-го і зараз депутати мають їх розподілити на нужди громад. Зрештою, за таких статків можна не тільки ремонти у школах провадити, щоб батьки поміж собою не збирали, а й купувати нове обладнання, наприклад, для медицини – найбільш вразливої нині галузі. Бо чому наші люди їдуть до Львова за здоров’ям? Бо там є відповідна апаратура. Ми ж зупинилися на рівні сімдесятих минулого століття.

Поруч з тим, одна з найбагатших об’єднаних громад – Новокалинівська, таких вільних залишків не має. Отже, там усе зароблене людьми вкладають у розвиток, вчасно скеровуючи кошти у потрібному напрямку.

Ми попросили прокоментувати ситуацію голову бюджетної комісії області Олега Домчака, бо хто ліпше знається на коштах? Він зазначив, що справді є залишки на рахунках, але ці гроші свідчать не про статки громад, а про невміння чи бездарність керівників місцевого самоврядування адресувати їх на поліпшення інфраструктури міст чи сіл. Зрештою, лідери громад мають звітувати про це перед людьми, а ті, відповідно, робити висновки – кого обирають до влади. Мене у зв’язку з цим дивує, а почасти насторожує ще один факт. Як відомо, кожне село чи місто можуть притягнути на свою територію бюджетні кошти, які виділяють задля втілення різних проектів – ремонти, обладнання і таке інше. Є населені пункти, які дуже активно цим займаються, а є такі, яким все одно, що буде і як буде. Виборці і цим питанням мають цікавитися, бо завдання влади – не ділити те, що держава дає, а здобувати додаткові кошти і вміло використовувати те, що люди заробили своїми податками.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар