Аналіз після смерті, або Найбільше вірусу в… лікарнях?

SambirWZ
232

Аналіз після смерті, або Найбільше вірусу в… лікарнях?

Помер 66-річний чоловік з Міженця, який просто лікував серце і не здогадувався, що стане тридцятою жертвою пандемії на Львівщині

Старосамбірський район з часу карантину тримав стабільність: два випадки. Здається, люди почали байдужіти до чужої статистики, аж раптом… У неділю з’явилася офіційна інформація про те, що від вірусу у Винниках помер 66-річний мешканець Старого Самбора – це тридцята жертва на Львівщині…

У МІСТЕЧКУ, де всі одне одного знають, здійнялося щось на зразок паніки. Та через кілька годин вгамувалося, бо потерпілий насправді з Міженця, а це дуже далеко від райцентру – хтось переплутав географію.

Для простого обивателя було незрозумілим і те, як сталося так, що чоловік помирає 13 травня, а тільки 17-го стає відомо про його небезпечну недугу, і паніка здіймається заднім числом. Медики нам пояснили і цю «неточність». На результати аналізу треба чекати щонайменше тиждень і ніхто не винен, що чоловік помер, так і не дізнавшись з якої істинної причини. Тим не менше, Міженецький сільський голова Володимир Брицький розповів нам, що похорони шанованого в окрузі чоловіка були скромні, людей прийшло небагато. Привезли зі Львова, занесли до хати, а потім відразу на цвинтар, минаючи церкву. Тіло було огорнуте, як і годиться, в коронавірусних випадках, у спеціальний пакет. Вдова покійного зараз у Львові в лікарні в очікуванні результатів тесту і, за словами пана Брицького, якщо у неї підтвердиться діагноз, то усіх контактних осіб теж скерують на аналізи. Наразі склали список близьких і попросили їх пожити в режимі самоізоляції. Сказати, що через цей випадок в селі виник перестрах, війт не може – життя триває. Медичний директор Старосамбірської ЦРЛ Олег Горбовий розповів нашій газеті, що ситуація контрольована – в усіх, у кого виникають підозри, беруть аналізи. Результати негативні.

Володимир Брицький додав, що покійний земляк слабував на серце, але вів свою господарку, як і інші ґазди. Потім погодився на операцію, яку йому зробили в Стрию. Начебто все гаразд було, повернувся додому, а за кілька днів почала стрибати температура. Його і скерували на лікування у госпіталь в Винниках. Найвірогідніше, допускає війт, земляк якраз у Стрийському шпиталі і заразився. А місцеві аналітики підрахували, що в лічницях, де мають лікувати, навпаки – найчастіше і заражаються – чи то медики, чи то пацієнти. То може й добре, що стаціонари скоротили кількість лежачих.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити