Андрій Волощак став енергетичним директором трьох районів

SambirWZ
44

Андрій Волощак став енергетичним директором трьох районів

«Львівобленерго» минулого тижня прозвітувало про закінчення власної децентралізації – замість 20 РЕМів буде лише 6. ПрАТ «Львівобленерго» змінило організаційну структуру компанії з 1 вересня, аби оптимізувати роботу районів електричних мереж (РЕМ) та з врахуванням другого етапу децентралізації України відповідно до прийнятої Верховною Радою України Постанови № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року, повідомляє пресслужба відомства.

НАШІ терени увійшли до Карпатського РЕМу, обєднавши Самбірський, Старосамбірський та Турківський райони з центром у  Старому Самборі. На всяк випадок, адреса: вул. Л.Українки, 13; тел.: 2-14-46; ел.адреса: kanc_ss@loe.lviv.ua. Трохи дивно виглядає, бо уся централізація начебто тягнеться до Самбора як основного центру – буде ж Самбірський район на усе підгір’я, проте енергетики вирішили свою оптимізацію звести до Старого Самбора. Ми з’ясували, що керуватиме об’єднаною структурою старосамбірський Андрій Волощак. Самбірський керівник РЕМу Володимир Михайлів матиме окрему місію в енергетичному господарстві – буде начальником окремого структурного підрозділу, що напряму підпорядковуватиметься Львову. Нас у всій цій історії більше цікавило, чи не створить ця централізація проблем для споживачів. Погодьтеся, не кожному буде цікаво їздити з Турки та Самбора до Старого Самбора з угодами чи показниками. Нас запевнили, що ті структури, які є в Самборі, працюватимуть, як і раніше. Пройде певне скорочення, одначе на клієнтах це не позначиться – просто начальників буде менше.

І за нагоди… Кілька років тому на сесію Старосамбірської районної ради виносили слухання роботи місцевого РЕМу. Доповідав Андрій Волощак. Чесно сказати, я не був налаштований на прискіпливу увагу, бо що районні обранці можуть заподіяти приватній структурі? Але те, що почув, направду вразило. Андрій Романович доволі відверто говорив про проблеми галузі – морально і фізично застарілі лінії електропередач, іншого обладнання, невисокі зарплати, брак кваліфікованих працівників і так далі, хоча мені завжди здавалося, що в енергетиків загалом усе добре. Та найбільше здивувало, що усі кошти, які споживач платить за світло, спочатку йдуть у Львів, а вже область вирішує, що нам повернути для тих же ліній передач і чи повертати взагалі. Не знаю, яка ситуація у Старосамбірському РЕМі зараз, але якщо не змінилася, то пану Волощаку впадуть на голови і проблеми двох сусідніх районів.

Христина БАХУРСЬКА.

Вас це може зацікавити