Апарат на визначення алкоголю у подиху водіїв окупиться коштом п’яти пияків

SambirWZ
227

Апарат на визначення алкоголю у подиху водіїв окупиться коштом п’яти пияків

На сесії Самбірської районної ради головні правоохоронці району – прокурор Василь Кольченко та начальник поліції Олег Сушко розповіли обранцям про криміногенну ситуацію. Ми вибрали для вас найцікавіші моменти, якими самі були приємно чи неприємно вражені.

Загалом кількість злочинів у нас зменшилася – це тішить, хоча печалить інший показник – різко зросли цифри крадіжок. То, як видається, соціальний момент: нарід не працює, тому лізе до чужого. Припинилося зростання випадків шахрайств: люди навчалися не реагувати на безглузді телефонні дзвінки. І преса їм у цьому допомогла. Як з’ясувалося, розслідувати такі злочини непросто, бо до галичан телефонують, як правило, люди зі сходу України, а то й із окупованих територій. За перше півріччя 9 злочинів вчинили раніше судимі, 10 людей – у стані алкогольного сп’яніння. З’явилося у нас 35 корупціонерів і у 19 випадках справи уже завершилися судовими рішеннями і винуватців оштрафували. Оригінальною видалася ще одна цифра – правоохоронці закрили 437 кримінальних проваджень. От депутата Юрія Василенка зацікавило, скільки справ прокуратура повернула поліцейським як такі, що закриті неправомірно. Виявляється, 17. Нам важко сказати, чи це добре, чи зле. Хоча почули і про інше: терміни розкриття злочинів затягуються виключно тому, що тепер усі експертизи роблять київські фахівці і частенько дуже складно дочекатися самбірської черги. Особливо, коли йдеться про аварії. Крім того, є надто великим навантаження на одного слідчого. Наприклад, 2382 справи веде лише 20 правоохоронців. Як пожартував Олег Сушко, інколи слідчий забуває, яку справу провадить. Надто важко працювати ще й тому, що в Самборі нема ізолятора тимчасового тримання після відомих усім подій, тому з чотирьох машин, які мають патрулювати територію, три, як правило, доставляють імовірних злочинців до суду. За півроку у нас трапилося 124 аварії – це надто багато. Потерпіло 37 осіб, а для чотирьох ці подорожі стали останніми. За цей же час поліцейські зафіксували 1451 порушення правил дорожнього руху, за які нехлюйні шофери заплатили 288,5 тисяч гривень штрафу. До речі, депутати райради заклали 45 тисяч у бюджет для придбання правоохоронцям приладу, що визначає за запахом кількість спожитого алкоголю. За словами Олега Сушка, апарат окупиться, як тільки чотири-п’ять п’яниць потраплять у поле зору і сплатять штраф.

У Рудках встановили камери спостереження, які допомагають розшукувати злочинців, а Самбір тільки має намір вчинити так само. «Озброювати» район відеокамерами продовжать.

І наостанок про злочини, які залишилися нерозкритими. У Хлопчицях двоє в масках напали на хату старенької бабусі – домагалися грошей, мордуючи стареньку. Нерозкритим залишається і вбивство у Новому Калинові – там злочинець чи злочинці влізли через вікно до чоловіка та убили. Після них зникло 70 тисяч гривень. Депутат Петро Герман у відповідь нагадав правоохоронцям, що нерозкритим залишається ще одне убивство – мешканця Ралівки.

І факт, який вразив мене як мешканця Самбора. 80 відсотків усіх злочинів належать Самбору, а не селам району.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар