А пасувало б поцікавитися, чому міські підприємства у район втікають,

SambirWZ
181

А пасувало б поцікавитися, чому міські підприємства у район втікають,

або Хто кого у земельних питаннях за лоха тримає…

Приблизно місяць тому наша газета опублікувала результати роботи ревізорів, які виявили немало проколів, через котрі міський бюджет Самбора втратив купу мільйонів. Ми хотіли тоді коментарів влади на цю тему, бо звучала вона надто серйозно, але не дочекалися. Натомість з’явилася інша реакція, так би мовити, від слів перейшли до діла і уже на нараді в ратуші заявили, що бюджет Самбора недоотримав 2,5 млн. земельного податку… Про це офіційно і повідомили містян.

НАЧАЛЬНИК фінансового управління Раїса Сас розповіла про втрати податку на доходи фізичних осіб – 1,2 млн. грн. А все тому, що окремі підприємства перереєструвалися і, хоч здійснюють діяльність на території міста, однак платять районному бюджету. Чиновниця вважає це порушенням законодавства. Але як би ми не називали це новітнє явище – перереєстрацію, замало лише констатувати факт втечі окремих суб’єктів з міста у район, пасувало б вивчити, чому втікають?

Ще цифри. Місто недобрало земельного податку – 2,5 млн. грн. внаслідок надання пільг установам залізниці на рівні держави. Хоча, якщо не помиляємося, на рік нинішній цю пільгу скасували. Варто зазначити, що по загальному фонду надходження у порівнянні з попереднім роком збільшились на 16,3 млн. грн., однак загалом бюджет міста недовиконали на 1,7 млн. грн. Начальник Самбірського управління ГУ ДФС у Львівській області Ігор Малецькийдоповів про виконання планових показників зі сплати податків, звернув увагу на податковий борг (2,6 млн. грн.), сплату акцизного податку, наявність нелегальних заправок. Міський голова Юрій Гамарнаголосив, що неприпустимим є, аби хтось, незалежно від прізвища, збагачувався, при тому держава і місто зокрема, не отримували б від цього ні копійки. «Податки є джерелом покращення комфорту міста, його розвитку. Адже кожен хоче жити у гарному, чистому, цікавому місті. Тому потрібно вживати усіх можливих заходів для наповнення дохідної частини бюджету», – зазначив він.

Гріхом не згадати і окремих депутатів міста, які часто згадують на сесіях про те, що є підприємницькі структури, які сповна і регулярно платять за землю, а є такі, які і у вус не дують. Прикро, але ті, що «не дують» тримають за лохів тих, які платять…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар