Апеляційний суд підтверджує правду вчителів-пенсіонерів

SambirWZ
194

Апеляційний суд підтверджує правду вчителів-пенсіонерів

Ще у січні “Високозамківська Самбірщина” розповіла про нестандартну ситуацію, що склалася у Міженецькій школі на Старосамбірщині. Публікацію ми назвали так “У кожного своя правда… Наш репортер спробував розібратися, чому у Міженецькому храмі науки одні пенсіонери працюють, а інші – ні”. Пробували бути геть нейтральними, щоб бодай якісь стороні не зашкодити.

Одна – це представники сільської влади, інша – п’ять пенсіонерів. І коли ми говорили про “дві правди”, то визнавали, що як влада, так і педагоги у чомусь мають рацію. Мушу визнати, вчителі-пенсіонери після цієї публікації були дуже розлючені, вважаючи, що наша газета, до якої вони зверталися, мала б їх захистити. Зрештою, всі ті дискусії з вчителями звелися до того, що сільські урядники з ними некоректно вчинили після їхньої плідної і багаторічної роботи у школі. Після публікації нам, до слова, телефонували і молоді педагоги не тільки з цієї школи, а й з інших. Їм здалося, що міркуваннями  про “дві правди” ми захищаємо пенсіонерів, а молодим ніде кілька робочих годин знайти.

Навіть незважаючи на рішення Старосамбірського суду про поновлення їх на посадах, педагогів-ветеранів все одно не пускали до праці. Як нам пояснили в сільраді, усі години були розписані, у школі немало молодих вчителів, яким ще треба жити і жити, а жити нема за що. Адже пенсіонери отримують і пенсію (нехай невелику), і зарплату. Найбільше нас у цій історії дратувало те, що директор школи Ірина Лапицька – так само пенсіонерка, але працює. Пані Ірина цю тезу аргументувала так: якщо в сільраді скажуть йти, вона піде…

Зрештою, всі наші телефонні розмови з ображеними педагогами скінчилися тим, що як вирішить справу Апеляційний суд, так і буде. Направду, не нам же вирішувати долю п’яти міженецьких пенсіонерів. Минулого тижня нам зателефонувала Лариса Страхоцька і повідомила, що двох правд, як ми писали раніше, не буває. І їхню правду Апеляційний суд узаконив, бо залишив рішення про поновлення на посаді  Старосамбірського суду у силі. Інші чотири педагоги чекають своїх рішень, бо кожен зокрема звертався з апеляцією. Але, на думку Лариси Костянтинівни, наступні рішення, ймовірно, будуть такими ж. Крім того, вона повідомила нам, що сільський голова за невиконання попередніх вердиктів Феміди оштрафований спочатку на 5100 гривень, потім – на удвічі більшу суму, потім відкрили чи тільки будуть відкривати кримінальне провадження за грубе порушення трудового законодавства… Крім того, ймовірно, громада має заплатити пенсіонерам за вимушений прогул. Якою буде реакція керманичів об’єднаної громади на рішення Апеляційного суду, ми спробували з’ясувати у заступника голови Романа Батючка. Це було відразу після того, як нам зателефонувала пані Страхоцька. Роман Михайлович нічого не зміг відповісти, бо відповідь на кшталт “Подивимося”, нас не конче влаштовувала.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар