А хто Самбір від Дністра врятує?

SambirWZ
186

А хто Самбір від Дністра врятує?

Львівська обласна рада затвердила перелік природо-охоронних заходів в області. Є добра новина і для Самбірщини – продовжать будівництво дамби у с. Кружики. І на це передбачили більше 3,6 млн. грн.

Завершать розробку проектно-кошторисної документації у продовженні будівництва дамби у Ралівці – це 400 тис. грн. На реконструкцію Новокалинівської каналізаційно-насосної станції передбачили 1,6 млн. грн., а на руслорегулюючі роботи на річці Спринька – 900 тис. грн.

Ще кілька добрих новин. Реконструюють тротуари в Рудках та Дублянах, у Бісковичах проведуть енергоощадні заходи. У Дублянському відділенні лікарні відновного лікування продовжать реконструкцію приміщень під спеціалізовані медичні послуги на суму 3 млн. грн. Депутат обласної ради Олег Домчак, розповідаючи про це «Високому Замку», додав, що такі рішення прийняті у січні, а не, як це було зазвичай, влітку, коли вже не було часу до роботи братися. Він вважає, що це прогрес…

Та повернемося до коштів, що їх виділяє обласна рада на охорону природи. Уже кілька років поспіль Самбір, що тулиться до Дністра вулицею Набережною, б’є на сполох. Річка підступно точить береги, міняючи русло, добираючись до хат. Певна річ, до осель не дійде, бо не дадуть, але чому уже нині не вживають заходів? Люди, які нам телефонують з цього приводу, кажуть порадити ратуші, що багато розуму, аби змінити русло, не треба. Треба пустити кілька екскаваторів і за тиждень часу Дністер можна пустити так, аби він не «ковтав» береги. Ми не фахівці у цьому питанні, але якщо людей тема турбує, то й ратуша осторонь не може стояти. Зрештою, чому ніхто у місті не лобіює ці проблеми на рівні області? Ну, не має Самбір свого обласного депутата, не вибрали, то що – вмирати?

Під час зустрічі міського голови Юрія Гамара з виборцями це питання прозвучало, мер сказав, що берегоукріплення потребує великих мільйонів. Не виключено, хоче, щоб цим займалося Міністерство екології.

Проблема порятунку від Дністра чи не найбільше дістала мешканців Набережної. Ярослав Різун від імені сусідів на сесії міської ради говорив про те, що коли не вжити негайних заходів, то може впасти у річку високовольтна лінія, що на березі, більше того, люди ведуть заміри, скільки берегу Дністер уже проковтнув. Виявляється, за короткий проміжок часу пішло під воду 20 метрів землі. Зверталися уже до різних інстанцій, зокрема, працівників водного господарства. Ті визнають, що це їхня тема, але просять апелювати до міської ради. Юрій Гамар відповів, що на кожній нараді в області, де є екологи, піднімає проблему. Потішив пана Різуна тим, що є певні напрацювання у департаменті екології ОДА.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар