«А це мене не гребе…»

SambirWZ
86

«А це мене не гребе…»

Зустрів знайомого, який приїхав з польських заробітків. Відповідно, почав ділитися враженнями, хоча нічого нового я не почув – там ліпше, там платять, там поважають нашу робочу силу, там піднімають зарплати, аби лиш українці не поїхали до Німеччини. І висловив здивування, чому інші молоді люди не виїжджають, а морочаться тут. 

НУ, ЯКЩО всі дружно поїдемо, то хто залишиться? Це перше. І друге, про що йому сказав: колись молодь їхала на революційні майдани, аби Україна стала Європою, а тепер та ж молодь сама у Європу подалася… Хоча аргумент не подіяв: ви гляньте, каже молодий чоловік, що перед святами на митницях робилося! Я ще стільки народу не бачив, там тисячі молодих людей – от вам і показник. Через таку навалу народу митники навіть до нікого не доскіпувалися зайвий раз, зізнається, можна було усе на світі перевезти…  А ще я питав у нього, хто в Україні має заробляти гроші на пенсії його батькам, на школи, на садочки, лікарні і почув зухвале: «А це мене не гребе…»

А за яких умов, питаю, повернешся в Україну, щоб тут працювати, дружину доглядати, діточок виховувати? Спочатку відповів: ні за яких, навіть майбутня пенсія його не переймає, але потім додав, що може розглянути будь-які пропозиції, але менше, ніж за 10 тисяч гривень працювати не збирається – шкода чоботи і портки зношувати.

А ТИМ ЧАСОМ…

На постійній основі за кордоном перебувають понад 3 мільйони українських трудових мігрантів, найбільше – у Польщі. У Міністерстві соціальної політики зазначають, що ця цифра є постійною, але не сталою, оскільки ці 3 мільйони 200 тисяч осіб – різні люди: серед них є ті, які живуть там постійно, а є ті, які приїжджають і від’їжджають. І в цьому рухливому міграційному процесі беруть участь у середньому від 7 до 9 мільйонів осіб у рік. У той же час, постійно, щоденно протягом року за кордоном перебувають лише 3,2 мільйони трудових мігрантів з України, – пояснили у міністерстві, позаяк раніше ЗМІ оприлюднили дані, начебто у нас більше 12 мільйонів співгромадян за кордоном. Тому міністри радісно звітують про 3 мільйони «з хвостиком». Хоча кому від цього легше: навіть кілька мільйонів, які продають свою працю чужій країні, уже трагедія… І навіть не дуже тішить те, що працевлаштовані за кордоном  громадяни України надсилають додому щороку 6,5 мільярда доларів… Наші міністри навчилися уже рахувати наші статки, здобуті на чужих землях…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар