А якщо приїдуть до нас туристи, що ми їм покажемо?

SambirWZ
100

А якщо приїдуть до нас туристи, що ми їм покажемо?

Сказати, що туризм – це та благодатна галузь, яка приноситиме нам купу грошей, не можемо. Так склалося, що наразі більшості людей не до подорожей. Але прагнути треба і шукати, чим можна привабити туриста, – теж. Самбірщина у цьому плані не є сильною, але те, чим можемо похвалитися, вартує розголосу.

Саме тому районна влада провела презентацію свого туризму, запросивши журналістів, туроператорів і просто небайдужих. Наразі визначилися з двома місцями – село Кульчиці, яке славиться гетьманом Сагайдачним і Героєм Відня Юрієм Кульчицьким, та село Сприня з місцем створення УГВР. Можемо підказати: у Сприні ще є старовинна церква з її цікавою історією… Так, Кульчиці можуть бути привабливими гарною історією, оригінальною хатиною-музеєм під стріхою, цікавою розповіддю керівника музею Богдана Сидора, але, як нам видається, цього замало, аби туристи валом валили в Кульчиці. Це може бути цікавим лише один раз. Ми уже натякали кульчичанам (і не тільки), що можна туристам подавати мелену каву і щоразу розповідати, що то якраз з тих зерен, які ще Юрій Кульчицький у Європу привозив, але чому б місцеві ґаздині не підлаштували свій бізнес – випікати чи варити щось кулінарне, старовинне і таке, де ні у кого нема… У світі туризм для гурманів існує.

Сприня – теж цікаве місце у плані історії, але ця місцина, радше всього, буде розвиватися не як місце паломництва туристів – екскурсію послухати, а як спортивно-оздоровча база, у яку уже вкладають дуже багато зусиль, у тому числі й фінансових. Це наразі все, чим зміг район похвалитися перед туристами і, дай Боже, аби туроператори угледіли в нас цікавинки, хоча захоплює той факт, що в районі однаково хочуть зрушити з закостенілої точки галузь, яка у всьому світі дає прибутки. І наостанок: якщо глядіти наш край як центр для подорожувальників, то без Самбора з його принадами не обійтися.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити