А Європа цікавилася, чи міськрада Самбора ромів не ущемляє

SambirWZ
31

А Європа цікавилася, чи міськрада Самбора ромів не ущемляє

І у наш час бувають дива. Зокрема, такі: міжнародна місія ОБСЄ оглянула табір ромів у Самборі. Європейські гості приїхали до керівника СКП «Об’єднане» Євгена Кваса з питанням, чи Самбір дотримується прав людини, зокрема, національних меншин. 

ЦЕ  Ж ТРЕБА, щоб така поважна структура цікавилася у нас життям меншин. Тут почасти мало хто переймається не меншинами, а більшістю… І раптом така увага і повага до циганів… Ми собі подумали, що з ромами у Самборі траплялися нестандартні ситуації – юнак згорів, а після того шукача металів з Закарпаття глиною на смерть присипало… Пан Квас спростував такі твердження, бо мова не йде про ці трафунки, а у принципі – просто Європа цікавиться, як у нас ромам живеться… Євген Володимирович твердить, що нинішні роми не живуть на самбірському сміттєзвалищі, а на території Бабинської сільради. Гості зустрілися з мешканцями табору, ознайомилися з умовами проживання. Цікавилися, чим займаються, чи на них не нападають, не кривдять.

Претензій чи нарікань на владу Самбора та комунальне підприємство у поселенців із Закарпаття не було – всім задоволені. Це фраза з офіційного повідомлення комунгоспу, а ми подумали, що коли влада подеколи «гнобить» корінних мешканців, то Європі це нецікаво? Ромам не звикати до кочового способу життя, хоча, обираючи такі міста як Самбір (офіційна версія – копати хрін), створюють місцевим певні ситуації і нарікань на це немало. Чого тільки вартує той факт, що міськрада вирішила за мільйони гривень переобладнати фонтан, аби цигани там не милися…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити