Багаторічна проблема водопостачання Рудок стала історією

SambirWZ
147

Багаторічна проблема водопостачання Рудок стала історією

Ще в січні 2016 року,  коли у Народному Домі Рудок зібралися небайдужі до проблеми водопостачання міста, небагато мешканців повірили, що проблема, яка не вирішувалася  роками,  зніметься до кінця року.  Рудківчани протягом останнього десятиріччя терпіли через відсутність води у кранах, з’являлася вона на 1 – 2 дні з десяти. Тому змушені були власними силами шукати вихід із становища – копали колодязі, встановлювали резервуари запасу води та інше.

Городоцький водоканал, який обслуговував наших споживачів, з кожним підняттям тарифу на воду обіцяв покращити її постачання, але все залишалося по старому, навіть ставало гірше, про що свідчить той факт, що у 2007-2010 роках об’єми подачі води у Рудки були 210-220 куб.м.на добу, а у 2015 році – 80-90 куб.м. І це для міста з населенням 5200 осіб та діючою інфраструктурою. З грудня 2014 року КП “Городоцьке ВКГ” нараховувало споживачам Рудок  по 27 грн. за 1 куб.м. води навіть без погодження з міською радою. Критична ситуація   спонукала керівників Рудківської міської ради шукати вихід, тобто, джерело альтернативного водопостачання. Тодішній міський голова Курило Т.М., за результатами раніше проведених геологічних досліджень навколишньої території, з’ясував, що найближче до Рудок вода в Долобові у  межах прибережної смуги Дністра, але, як з’ясувалося, вода неналежної якості. Не було надії на фінансування державою багатомільйонного проекту.

Міська рада, депутати неодноразово зверталися у різні інстанції з проханням про допомогу у вирішенні найболючішої проблеми міста. І нас почули!  У 2015 році ТзОВ “Енергія – Тепловодосервіс” за сприяння народного депутата Я.Дубневича, залучивши  канадські інвестиційні кошти, розпочало втілення грандіозного проекту – будівництво нового водогону від Великого Любеня до Рудок та інших населених пунктів. Цьому передувала ретельна робота щодо погодження місця вибору земельної ділянки, розробки свердловин, вивчення запасів та якості питної води. Будівництво водогону тривало майже рік, проклали 28 км пластикових водопровідних труб, облаштували колодязі, побудували і ввели в експлуатацію насосну станцію другого підйому води на Крижовій. Міський голова Лозинський І.М., депутат Львівської обласної ради Шведа В.Б. постійно надавали допомогу у вирішенні організаційних, дозвільних, погоджувальних питань, які виникали в процесі роботи.  Перша пробна подача води до Рудок по новопрокладеному водопроводу відбулася 1 вересня. З цього часу у місті почала працювати дільниця ТзОВ “Енергія-Тепловодосервіс” з обслуговування системи водопостачання та каналізації, яку очолив рудківчанин Волоцюга М.В. Поступово налагодили роботу з обслуговування та ремонту системи водопостачання та водовідведення. Роботи багато, бо водогін в межах Рудок зношений і потребує заміни. Під керівництвом досвідченого керівника  Терлецького М. М. підприємство ТзОВ “Енергія-Тепловодосервіс” у цьому році планує відновити водопостачання дитячого садка та школи, які використовують на даний час воду із локальної системи. Запланували прокласти водопровід до нових житлових мікрорайонів на вул Фредро, біля лікарні та колишнього хлібозаводу. На наступні роки запланували заміну та ремонт найбільш аварійних ділянок водопроводу та приєднання нових споживачів до діючої системи каналізації.

Не можна не згадати про нові тарифи на послуги з водопостачання, які суттєво відрізняються від городоцьких. Зараз 1 куб м води для населення коштує 10,84 грн. проти 27 грн., послуги з  водовідведення – 6,80грн., які до цього не надавали взагалі. Нарешті у Рудках обслуговуються очисні споруди та система каналізації, яка запрацювала після багаторічної реконструкції. Це теж заслуга керівництва та колективу ТзОВ “Енергія -Тепловодосервіс”.

У дні  Водохреща, приємно згадати, освячену воду приносять до кожної оселі, адже вона є основою життя. Тому у ці дні особливо цінуємо зроблене. Дякуємо всім, хто долучився до вирішення багаторічної проблеми водопостачання Рудок, і підтримуємо визнання цієї події “Подією 2016 року” в Самбірському районі.

 

Виконавчий  комітет Рудківської міської ради.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар