Багаті наші селяни…

SambirWZ
171

Багаті наші селяни…

Люблю статистику – вона наче відображення нашого життя. А заголовки офіційних служб додають масу оптимізму. Скажімо, як цей – від фіскалів «Селяни Львівщини отримують середню зарплату у розмірі 8433 гривні…»

СУМА, треба визнати, потішна, але поняття «середній показник» аж надто «слизьке». Це коли один має дуже багато, а десять інших – дуже мало, то в середньому вони усі заможні. А далі ви розкриєте для себе ще одну таємницю – звідки ці статки взялися? Від великих фірм-холдингів, які обробляють людські паї з тим, щоб мати добрі врожаї, а відтак – солідні прибутки. Управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Львівській області повідомляє, що згідно з поданою звітністю з єдиного внеску за березень виробництвом сільськогосподарської продукції у Львівській області займається 924 суб’єкти господарювання.

Кількість офіційно влаштованих осіб – 20 775. В середньому на одне підприємство припадає 22 людини. Це багато? Не думаю, хоча може й оправдано, бо хліборобів стала заміняти потужна техніка… Середня зарплата у них – 8 433 гривень.

Найвищу середню зарплату задекларувало підприємство із відомою нам назвою, бо на наших теренах працює, – ТЗОВ «Агро ЛВ Лімітед», яке має 475 найманих осіб з середньою зарплатою – 21 140 гривень. Найнижча середня заробітна плата на ТЗОВ «Барком», яке займається тваринництвом і виплачує 563 найманим працівникам у середньому лише 5 143 гривень. У Самбірському районі, інформують далі податківці, з ТзОВ «,Самбірська птахофабрика» перебуває у трудових відносинах 151 найманий працівник з середньою зарплатою – 4 353 гривні.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити