Багаті об’єднанці

SambirWZ
199

Багаті обєднанці

Про те, що окремі сільські громади не поспішають йти в обєднання, ми писали, торкнувшись децентралізації на Старосамбірщині. Може важко людям зробити перший крок у невідомість?

Хоча тут все і уже давно відомо: обєднанці здобувають більше прав та грошей. Тільки треба вміти цим скористатися. Ми не збираємося нікого агітувати, бо у кожного свій розум на плечах, але про деякі цифри скажемо.

За перше півріччя 22 обєднані територіальні громади Львівщини, які мають прямі міжбюджетні відносини з Держбюджетом, отримали 150.8 млн грн. доходу до своїх бюджетів, повідомила консультант з фінансових питань Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України Ярослава Пишник, і додала, що це на 44 млн. грн.. більше, ніж за відповідний період минулого року. Основним джерелом наповнення загального фонду бюджетів обєднаних громад є податок з доходів фізичних осіб, питома вага якого у доходах загального фонду місцевих бюджетів склала у першому півріччі 49,3 відсотка. Щодо інших податків, то 16,1 відсотка принесла плата за землю,  13,1 відсоткаєдиний податок. Чиновниця зазначає, що доходи повністю залежать від активності керівників ОТГ. Так, якщо план надходжень ПДФО забезпечили всі громади області, то по платі за землю це зробили лише 9, зокрема, Бабинська – 156,9 відсотка, ВоляБаранецька – 118 відсотків, Вільшаницька – 167,5, Чуквянська – 110,2 відсотка. По єдиному податку заплановані в бюджеті надходження в цілому по ОТГ склали 106,4 відсотка, а по окремих громадах вони зросли у декілька разів. По Бабинській ОТГу 2 рази, Новоміській на Старосамбірщиніу 3,6 раза.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар