Благоустрій території і будівництво багатоквартирного будинку – це різні речі, правда?

SambirWZ
45

Благоустрій території і будівництво багатоквартирного будинку – це різні речі, правда?

Тижнів два тому ми розповіли про нечувану в Самборі подію – на вулиці Шевченка чи не вперше на нашій пам’яті комунальники знесли фундамент, який ознаменовував собою початок 18-квартирного будинку і який, на думку тих же комунальників, був незаконним. Все дійство супроводжували три екіпажі поліції. 

ПРАВООХОРОНЦІ просили у забудовника, яким виступав Василь Кархут, пояснень чи документів на будову. Підприємець не показував нічого, а просив лиш рішення суду на знесення об’єкта. Інциденти були і раніше, коли бульдозер СКП «Об’єднане» уже приїжджав на фундамент і залишився без вікна. За словами керівника підприємства Євгена Кваса, його розбив Василь Васильович.

Після публікації до редакції звернувся пан Кархут, надавши копії «Повідомлення про вчинення злочину». Перший в обласну прокуратуру… Процитуємо основні моменти. Гр. Василь Дзиковський користувався земельною ділянкою на вул. Шевченка, 66 на підставі договору оренди і до цього часу користується. На його прохання, Мар’яна Кархут здійснювала оплату за користування частиною ділянки та здійснила її благоустрій. На вимогу міської ради, В.Дзиковський був замовником, а М. Кархут з В.Дзиковським оплатили виготовлення техдокументації щодо присвоєння земельній ділянці площею 0,16 га кадастрового номера… У березні 2020 року В.Дзиковський звернувся до міської ради з клопотанням про затвердження проєкту землеустрою та укладення договору оренди. Цільове призначення – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку… Далі пан Кархут пише про те, що клопотання пана Дзиковського у владі мали розглянути протягом двох тижнів, проте досі не надійшло навіть відповіді. Мабуть, мотив мовчання у тому, що не збирається земельна комісія, без розгляду якої питання не можуть винести на сесію. Василь Васильович переконаний, що все це складає злочин, передбачений статтями про службову недбалість… Як наслідок, Василю Дзиковському заподіяли істотну шкоду законним правам, свободам та інтересам у сфері земельних відносин та інтересам громади, яка не отримала орендної плати за користування ділянкою. Пан Кархут володіє інформацією, що «значна кількість депутатів міськради, в тому числі членів земельної комісії, виїхали за межі України і на даний час пропустили більше половини пленарних засідань… І так само звинуватив керівників міста, які не вчиняють жодних дій для організації роботи ради, що теж вважає злочином… Таким чином Василь Кархут повідомив обласну прокуратуру про імовірні злочини.

Ще одне повідомлення про вчинення злочину надійшло у Самбірський відділ поліції. В ньому, зокрема, йдеться про те, що техніка СКП «Обєднане» знищила елементи благоустрою території та викрала належні Маряні Кухар будівельні матеріали. Техніка, вважає пан Кархут, працювала без рішення суду та органів виконавчої служби, без жодного рішення міської ради, а за усною вказівкою Євгена Кваса. І це він вважає злочином, про що і повідомив поліцію.

Ми передали міркування Василя Кархута, хоча так і не збагнули, до чого тут він? Наразі, як нам видається, у всій цій історії він виступає хіба як батько своє дочки Мар’яни. Чому на тій ділянці інтереси забудовника відстоював, скажімо, не пан Дзиковський, а пан Кархут? Чому спочатку йдеться про «цільове призначення – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку», а у листі про вчинення злочину в поліцію – лише про благоустрій території? І якщо це справді благоустрій, а не будівництво житла, то чому пан Кархут при першій же зустрічі з паном Квасом не пояснив йому, що це лиш впорядкування території, скажімо, будівництво фонтану, а не фундамент під 18-квартирний будинок… Хоча, повірте на слово, те, що валили комунальники, ну, геть не було схожим на бажання благоустроїти територію.

 

Коментар для «Високого Замку»

Юрій ДМИТРИШИН. Секретар Самбірської міської ради.

Міжвідомча комісія виконкому міської ради 2 жовтня на виїзному засіданні встановила факт проведення будівельних робіт співвласником житлового будинку Василем Кархутом на згаданій в публікації земельній ділянці: вул. Шевченка № 66 (кадастровий номер: 4610900000:15:015:0023, цільове призначення: (02.03) для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, площа: 0.16 га, що знаходиться в комунальній власності міста. Комісія звернулася до співвласника житлового будинку пана Кархута з вимогою представити відповідні дозволи на проведення будівельних робіт та договір оренди земельної ділянки.

Комісія зобов’язала гр. Кархута припинити будівельні роботи до представлення в Самбірську міську раду документів, що дають право на їх виконання. Однак, він не представив договору оренди та документів (дозволів), що дають право на проведення будівельних робіт.

Профільна депутатська комісія не розглядала звернення Василя Дзиковського через суб’єктивні причини, зокрема, відмову депутатів брати участь в роботі земельної комісії. Маю на увазі Лілію Гейник, Андрія Бубнюка, Володимира Круля. Депутати Гейник та Бубнюк лише в поодиноких випадках були присутні на засіданнях комісії.

Вас це може зацікавити