Ближче до осені будуть красти більше, бо вибори скоро?

SambirWZ
248

Ближче до осені будуть красти більше, бо вибори скоро?

На території Грозівської сільської ради у селі Виців місцеві мешканці виявили цілі купи зрубаного лісу. Окремі дерева марковані, але кажуть люди, що деревину трелюють з різних ділянок, а офіційно відведені місця для законних рубок так не виглядають. Крім того, ліс вивозять дорогою, яка і без того розбита та зруйнована рясними опадами. Лісовози перетворюють її у суцільні яри з болотом.

«БІЛЯ фельдшерського пункту, поворот на право, у верх до ставка та потічка, там дуже багато навалено лісу. Зруйновані дороги. Є якісь знаки на деревах, але ліс везуть і з інших ділянок», повідомив на своїй сторінці у соціальних мережах Василь Курій. Активіст виклав також фотографії з підтвердженням того, що просто серед дороги лежить багато колод дерев. Довкола розмита болотяна дорога, інформує Львівська Мануфактура новин.

Що відбувається на території Грозівської сільради сайт поцікавився у голови села Федора Поліжака. «Я нічого такого не бачив, в мене на території сільської ради рубок нема ніяких. Пилорами у нас взагалі не працюють. Я не є лісник. Для цього є лісгосп – державне лісництво. Нехай воно займається… По лісі не ходжу, розбираю межі зараз, бо люди взялися приватизовувати землі. У лісі є лісник, лісова охорона. Їм за це гроші платять». На запитання, чи були в селі громадські слухання та чи громада давала дозвіл на рубку дерев, голова вкотре відповів, що у них нічого подібного не відбувається. На уточнююче запитання, чи щось таке діється у с. Виців, війт пригадав, що там мала б вестись санітарна рубка.

«У Вицові мала бути санітарна рубка. Я там теж не був, так, це територія Грозівської сільської ради. Ніхто дерева не возить. Як нам хтось дзвонить в сільську раду і повідомляє про такі випадки, ми машини не пропускаємо, нікого не пускаємо. Такого нема, хіба би може, хто що вкрав, але не знаю такого. Пилорами у нас не працюють взагалі. Може там щось зрізали, але возити ніхто не возить, такого не може бути. Бо люди дзвонять і якщо мокра дорога, то ми не пускаємо нікого ні з лісу, ні до лісу», – прокоментував пан Поліжак.

Схожі питання про ситуацію у Вицові сайт задав і голові Старосамбірської РДА.

«То є ліс лісгоспу, вони зараз готують документи, щоб можна було спростувати цю інформацію. Цим питанням займається лісгосп і це їхня рубка. Їхніх технічних документів я не маю, але вони, думаю, готові будуть надати їх. Мені повідомили, що це їхня рубка і це вони звідти вивозять це все, – каже Петро Назар. – Щодо питань дороги, то поки інформації не маю, зараз мої люди з’ясовують, руйнують там дорогу, чи ні».

-Не знаєте, скільки надходжень іде в бюджет сільської ради від такої рубки?

-Це треба питати голову сільради. Він мені такої інформації не надавав. Я не знаю, взагалі чи там іде щось, чи ні. Треба подати офіційний запит голові, хай офіційно відповість на це питання. У нас є інформація загалом по їхніх рахунках, а які конкретно поступлення, поки не володію інформацією.

-Чи маєте протоколи громадських слухань, які дозволяють рубку дерева на території Грозівської сільради?

-Залежно, коли вони погоджували з ними, там же ж не завжди були протоколи громадських слухань, це тільки зараз ввели таке, десь місяць тому. З того періоду, особисто в мене нема нічого, можливо щось має лісгосп.

-Куди ж, на вашу думку, повинні звертатись місцеві мешканці, коли бачать подібну ситуацію?

-На 102. Це для оперативного реагування. Поліція фіксує, якщо є факт протиправної дії, потім доповідають в область і мені, якщо виявлені якісь незаконні факти.

«Суцільна брехня та підміна понять. На жаль, ситуація з лісовою господаркою не змінюється, – коментує Василь Курій активіст громадського руху «СтопЛісоцид». – Сільський голова, де найбільше рубок та зловживань, каже: «В мене нічого не рубається, мені взагалі не відомо про ніякі слухання, відповідно, і в бюджет ні копієчки». Дейнека в Львові на нараді: «Всі слухання проведено, місцеві бюджети наповнюємо». Голова РДА: «В нас проблем немає, лісгоспи виправляються, все погоджується, лісгоспи допомагають ліквідувати наслідки паводків». Виглядає повна гармонія, всі щасливі. Я вкотре стверджую: в нас є два світи – бутафорний та пафосний, звітно-виставковий і реальний – брехливо-злодійський. З лісом під осінь буде все набагато складніше – багатьом потрібні гроші на вибори».

Ми звернули увагу на цю публікацію Львівської Мануфактури, бо вона. як видається, непогано характеризує нинішні стосунки влади, лісівників та громад. І хоч про це так багато сказано, але маємо якісь такі недолугі діалоги-монологи… Поруч з тим, важко погодитися, що до жовтневих виборів будуть красти більше, бо треба грошей. А після жовтня красти не будуть? Чи створення окремих громад додасть крадіям стільки свідомості, що вони поховають свої бензопили, закриють пилорами, а лісівники будуть надміру серйозно ставитися до своїх обов’язків? Та ні, ми це все уже давно проходили – і вибори були не раз, і ліс тнуть регулярно. Пам’ятаєте, коли Орест Фурдичко був при лісівниках чи при парламенті, скільки галасу було, мовляв, то через нього ліс крадуть. Орест Іванович уже не там, а деревина все одно падає… Не в виборах справа, хоча на лісовій галузі цілком пристойно та оправдано можна робити собі політичний імідж. І ще невідомо, чи капітал політичний, чи реальний приносить під час волевиявлення народу більше дивідендів.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити